search england language

Na internete sa šíri nová výzva, ktorá je prospešná pre našu planétu a zapojiť sa môžu všetci

Zapojte sa tiež a odľahčite našu prírodu od odpadu, ktorý tam naozaj nepatrí. 

Na internete sa šíri nová výzva, ktorá je prospešná pre našu planétu a zapojiť sa môžu všetci

Zapojte sa tiež a odľahčite našu prírodu od odpadu, ktorý tam naozaj nepatrí. 


Zdroj: globalcitizen.org

Určite ste si všimli, že sociálne siete pravidelne zaplavujú rôzne výzvy v ktorých ľudia robia naozaj šialené veci. Nedávno to bola napríklad výzva s fotkami po 10 rokoch a okrem svojích premien, začali ľudia pridávať aj fotky prírody a celkovo našej planéty, ktorá prešla obrovskou zmenou. Žiaľ nie tou pozitívnou. Tentokrát však vznikla výzva, ktorá je veľmi prospešná pre našu planétu a mali by sme sa zapojiť naozaj všetci. 


Zdroj: aleteia.org

Ľuďia ktorým záleží na stave našej planéty vytvorili hashtag, ktorý spustil obrovskú vlnu záujmu. Aj malý znak na sociálnych sieťach dokáže pomôcť či podporiť rôzne výzvy a spojiť tak komunity ľudí. #Trashtag challenge je výzva, ktorá nabáda ľudí zapojiť sa do zbierania odpadu vo svojom okolí alebo v samotnej prírode. Milióny ton odpadu ročne končí v oceánoch alebo na čiernych skládkach. 
Tak ak chceš aj ty pomôcť a prispieť tak k zelenšej Zemi, zapoj sa tiež do výzvy a použi hashtag #trashtag s fotkami pred a po zbieraní odpadu. Zbierať môžeš naozaj kdekoľvek vo svojom okolí, kde vieš že je veľa odpadu a nepatrí tam. 

Určite by som rád upozornil aj na výzvu známeho filmára a cestovateľa Patrika Paulinyiho, ktorý sa tiež rozhodol zapojiť ľudí do podobnej výzvy, ktorá nesie názov #ZlaskykSlovensku 
Minulé leto sa rozhodol, že pôjde pozbierať odpad do našej krásnej prírody a nebolo ho naozaj málo. Spolu s priateľkou vyzbierali až 100kg odpadu. Všetko to natočil aj na video, ktoré zaujalo už viac ako 25 000 ľudí. Preto sa rozhodol zapojiť ľudí do zbierania odpadu s hashtagom #ZlaskykSlovensku a do konca marca toho chcú stihnúť čo najviac. Preto ak máte záujem sa zapojiť, tak posielajte svoje fotky na Patrikov instagram a najlepších zberačov aj odmení.

Takže prajeme pekný víkend a zbieraniu zdar. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: BoredPanda, youtube.com Patrik Paulinyi

23.03.2019 15:20