search england language

Príbeh o tom, ako sa vynieslo 100kg odpadu z našich lesov

Bojovníkov a aktivistov proti znečisťovaniu prírody, pribúda čo raz viac a viac. Pridáte sa tiež? 

Príbeh o tom, ako sa vynieslo 100kg odpadu z našich lesov

Bojovníkov a aktivistov proti znečisťovaniu prírody, pribúda čo raz viac a viac. Pridáte sa tiež? 


Zdroj obrázka (Select Insure Group - Boat Insurance): https://selectinsuregroup.com/boat-insurance/

Ak máte radi prírodu a trávite v nej naozaj veľa času, určite vám nie je jedno ako sa s ňou zaobchádza. Ako už sám názov článku napovedá, naše lesy sú znečistené odpadom. Na turistických chodníkoch ale aj mimo nich sa nachádza obrovské množstvo rôznorodého odpadu. Je to naozaj smutné, pretože prírodu si máme chrániť a starať sa o ňu. Je to naše jedinečné bohatstvo, ktoré je našou súčasťou a bez našej krásnej prírody si naozaj neporadíme
Veľmi ma teší fakt, že téma o znečisťovaní sa dostáva čo raz viac do povedomia ľudí a začína sa to riešiť. Okrem rôznych organizácii a združení, je veľmi pekné a obdivuhodné, keď sa zápajajú aj jednotlivci. Naozaj úžasné gesto, predviedol aj filmár a cestovateľ Patrik Paulinyi, ktorého články nájdete pravidelne aj na našom webe. Patrik sa rozhodol natočiť skvelé video, ktoré túto aktuálnu problematiku vystihuje najlepšie. 

Po cestovaní a spoznavaní krajín za našimi hranicami som čím ďalej viac cítil potrebu lepšie spoznať našu krajinu. Túlal som sa po Slovensku, našiel som množstvo krásnych miest, no aj jeho odvrátenú tvár. To množstvo odpadu v našich lesoch ma motivovalo natočiť toto video a ukázať ľudom v akom smetisku žijeme.

Ako spomína Patrik vo videu, nie je to o chválení sa koľko smetí sa vyzbieralo. Je to výstraha pre nás ľudí, aby sme sa zamysleli, či chceme takto pokračovať ďalej. Či chceme naozaj žiť v takom smetisku, alebo si užívať krásnu, čistú a panenskú prírodu, ktorá nás neustále dobíja energiou a zásobuje prírodnými zdrojmi. Pozrite si toto skvelé video a zamyslite sa nad touto situáciou.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Patrik Paulinyi, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com, Credit (Select Insure Group - Boat Insurance) : https://selectinsuregroup.com/boat-insurance/

11.09.2018 22:17