search england language

Spoznávanie krás Slovenského raja

Turistická skupina Klobaskari on Tour sa opäť hlási z s príbehom. Tentokrát sa vybrali spoznávať krásu Slovenského Raja.

Spoznávanie krás Slovenského raja

Turistická skupina Klobaskari on Tour sa opäť hlási z s príbehom. Tentokrát sa vybrali spoznávať krásu Slovenského Raja.

Tentokrát sme nešli zdolávať veľké vrchy ale spoznávať krásnu prírodu slovenského raja. Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Z geomorfologického hľadiska patrí do Spišsko-gemerského krasu a leží v severovýchodnej časti Slovenského Rudohoria. Oblasti horského pásma Slovenského raja chráni Národný park Slovenský raj, ktorý je jedným z deviatich národných parkov na Slovensku.

Deň prvý :  Vyrazili sme z dedinky Hrabušice na zastávku Píla odkiaľ začína viac značiek do prírody. Postupovali sme popri potoku po zelenej značke až na Sokol kde sme prešli na žltú značku ktorou sme sa dostali na Glackú cestu. Odtiaľ sme postupovali cez Glac, Pod Bykarkou až na  Klauzy. Toto krásne miesto nám celkom učarovalo svojim pokojom a neskutočne krásnym prostredím. Postupovali sme ďalej na  Sokoliu dolinu ktorá ponúkala množstvo rebríkov cez krásnu prírodu. Odtiaľ sme pokračovali  cez Glac a Pod Vtácim hrbom a dostali sme sa až do  Podlesku kde náš prvý deň skončil.

Druhý deň: Vyrazili sme opäť zo zastávky Píla a pokračovali na Suchú belú kde sme mali šťastie a neboli tak skoro žiadny ľudia.  Cez Vtáci Hrb sme sa dostali až  na Kláštorisko kde si môžu turisti oddýchnuť a vychutnať si pokoj na tejto lúke. Odtiaľ sme pokračovali na známy Tomášovský výhľad ku ktorému sa dá vcelku ľahko dostať a ponúka nádherný výhľad. Odtial sme vyrazili po žltej značke až do Čingova odkiaľ sme pokračovali po modrej značke k prielomu Hornádu. Táto trasa bola úžasná v tom že viedla cez železné schody nad riekou. Po tejto značke sme sa dostali až na koniec našej trasy ,do Hrabušíc.

Tretí deň: keďže počasie nám tento posledný deň neprialo rozhodli sme sa len pre kratšiu trasu a teda zdolať Piecky. Tie ponúkajú úžasnú cestu popri potoku cez dva veľké rebríky pri krásnych vodopádoch. Toto bol posledný ciel našej trasy a preto sme sa rozhodli pokračovať po značke naspať na zastávku Píla.

Slovenský raj patrí podľa nás medzi najkrajšie miesta na Slovensku,  trocha nás mrzelo že ľudia si občas nevážia čo tu máme keďže sme po ceste videli dosť odpadkov ktoré tu po sebe nechali turisti ktorý tu boli. Krása Slovenského raja spočíva aj v tom že je tu neskutočne veľa miest ktoré môžu návštevníci vidieť.

Z našeho dobrodružstva sme si pripravili aj menšie video. 

Ak vás Klobáskari zaujali a chceli by ste o nich zistiť viac navštívte ich facebook.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články

29.07.2018 10:52