search england language

Slovák na Majstrovstvách sveta v skateboardingu 2022 vybojoval skvelé 5. miesto

Úspech na svetovej úrovni.

Slovák na Majstrovstvách sveta v skateboardingu 2022 vybojoval skvelé 5. miesto

Úspech na svetovej úrovni.

Skateboarding je šport hlavne pre mladšiu generáciu a aj keď je to možno pre niekoho neznámy pojem, tento druh športu má za sebou bohatú historiu. Tento moderný šport vznikol niekedy v 50. rokoch v Kalifornii a je to vpodstate umenie jazdenia a akrobacie. Je označovaný aj ako extrémny šport, ale čo by to bol za život bez poriadného adrenalínu. Prejdime však k tomu podstatnému a to je úspech mladého slováka Richarda Turyho, ktorý skončil na skvelom 5. mieste na Majstrovstvách sveta v skateboardingu v Dubaji. Košičan sa prebojoval medzi 8 najlepších jazdcov sveta a v samotnom finále predviedol naozaj skvelú jazdu, ktorá mu priniesla úspech. Určite to medzi takou veľkou konkurenciou nemal jednoduché, ale tvrdá práca, vytrvalosť a odhodlanie niečo dokázať, mu priniesla ako sa hovorí vytúžené ovocie.
Záznam z finále si môžete pozrieť na worldskate.tv

"Finále Majstrovstiev sveta v skateboardingu 2022 bolo ne-sku-toč-né???? Verím, že ste sledovali a bavili sa dnes svetovým skateboardingom???????? Vo finále som zajazdil 2 čisté jazdy, odjazdil som 4 z 5 best trickov a posunul som tak svoje limity ešte vyššie???????? Na majstrovstvách som tak pre Slovensko vybojoval skvelé 5.miesto???????????????? O takomto štarte do novej sezóny sa mi ani nesnívalo." - píše Richard na svojom facebooku.

Touto cestou Richardovi gratulujem a som rád, že slováci reprezentujú našu krajinu všade vo svete aj v menej prezentovaných športoch ako je napríklad skateboarding.
Športu a skateboardingu zdar!
Viac aktuálnych informácii, videí a pocitov Richarda zo samotného finále, si môžete pozrieť na jeho facebook stránke alebo instagrame

 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: facebook.com/richardturyofficial

 

08.02.2023 00:17