search england language

Skutočný príbeh autorky najfarebnejšej kuchárskej knihy

Príbeh o tom, ako jedlo v spojení s kulinárskym umením ukážu cestu, ktorým smerom sa v živote uberať.

Skutočný príbeh autorky najfarebnejšej kuchárskej knihy

Príbeh o tom, ako jedlo v spojení s kulinárskym umením ukážu cestu, ktorým smerom sa v živote uberať.

Kamila "Kamu" Rundusová je autorkou najpredávanejšej a hlavne najfarebnejšej kuchárskej knihy v Česku. Keď mala 19 rokov doštudovala hotelovú školu v Prahe odkiaľ vyrazila spoznávať svet. Jej úplne začiatky boli na Novom Zélande, kde zistila, že nie všetko je tak jednoduché ako sa môže zdať. Kamu veľmi baví cestovať a spoznávať svet, preto to spojila s dobrým jedlom a ukázalo jej to tu správnu cestu životom. Prax a skúsenosti získavala po celom svete ako napríklad v Austrálii, Anglicku, Číne, Peru, Vietname alebo v Thajsku. Podarilo sa jej zamestnať aj v reštaurácii u Jamieho Olivera v Londýne a tiež natočiť dokumentárny seriál o varení pre Českú Televíziu. Toto všetko absolvovala až pokiaľ neprišla do bodu, kedy chcela vytvoriť niečo svoje vlastné. Preto sa pustila do písania knihy a jej prvou publikáciou bola kniha s názvom "Nejbarevnější kuchařka", ktorá sa stala veľmi úspešnou. Obsahovala rôzne príbehy a poviedky z rôznych zemí po celom svete. Po tejto knihe nasledovala jej druhá najaktuálnejšia "Nejbarevnější Mexiko", ktorá je iba o jednej krajine. 

Kamu tento svoj inšpiratívny príbeh porozprávala na prednáške známeho programu TEDx Talks v Prahe. Tak ako mnoho ľudí inšpiruje a motivuje z rôznych oblastí záujmov, tak aj ona patrí medzi ľudí so skutočným príbehom a nie jednoduchou cestou ktorá stojí za vypočutie. 

 
Prípade, že chcete o Kamu vedieť viac a sledovať jej cesty, kliknite si na jej facebook stránku.
 
Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.
 
 
 
Zdroj: youtube.com TEDx Talks, zdroj fotografii: facebook.com/chefkamu/
 

23.01.2019 20:28