search england language

S blondýnou na cestách po Malajzii, Borneu a Singapure - VIDEO.

Obyčajné dievča z Prahy, ktorému nechýba odvaha a navštevuje exotické destinácie.

S blondýnou na cestách po Malajzii, Borneu a Singapure - VIDEO.

Obyčajné dievča z Prahy, ktorému nechýba odvaha a navštevuje exotické destinácie.

Leto máme v plnom prúde a preto je čas, na dovolenku a oddych. Ten, kto toto leto ešte nikam nevyrazil a určite to má v pláne, tak tu mám #TIPnaTRIP na dobrodrúžne leto plné zážitkov, pre teba a tvoju partiu. Samozrejme ak radi cestujete vo dvojici, tak to vôbec nie je problém.

Natrafil som na dievča od našich Českých susedov, ktoré v roku 2014 navštívilo Srí Lanku a odvtedy sa preňu stalo cestovanie životný štýl a závislosť. Jej meno je Lucka Smolná a na jej blogu sblondynounacestach.cz sa dozviete zaujímavosti a príbehy z jej ciest. Okrem zážitkov, sa dočítate aj ako sa do samotnej krajiny dopraviť, kde sa výhodne ubytovať, najesť a čo musíte vidieť. Na svojom cestovateľskom "konte" má už napríklad USA, Filipíny, spomínanú Srí Lanku a najnovšie tiež Malajziu, Borneo a Singapur.

"Cestování vás doslova změní, najednou zjistíte, že jste šťastní, že máte teplou sprchu, střechu nad hlavou, že můžete pít pitnou vodu z kohoutku, začnete si vážit práce na kterou celý rok nadáváte, přestanete řešit prkotiny, a budete víc “free”….Najednou zjistíte, že vás netěší materiální věci,ale toužíte po zážitcích. Je vám jedno, že jste mívali narvanou skříň nejnovějšími kousky, teď vám stačí 2 staré svetry a jste šťastní.

Divočina, orangutany, smaragdová modrá voda a oveľa viac, čakalo na Lucku pri návšteve ostrova Borneo. Ak Vás zaujíma viac, tak všetky podrobnosti sa dočítate TU.
Určite si prečítajte aj niečo zaujímavé z najväčšej ázijskej metropele, ktorou je práve Singapur. Ohúri Vás čistota okolia, ale ostanete v šoku z množstva zákazov a príkazov, ktoré tento štát určuje. 
A nevynechajte ani článok o Malajzií, ktorá je plná kontrastov a stojí za návštevu.
Jednotlivé články popisujú miesta, ktoré sa oplatí navštíviť, tipy ako a za koľko sa bezpečne dopraviť na určené miesto, ale aj tip na ubytovanie. Lucka použila službu booking.com, ktorú taktiež odporúčam, ale Vaša voľba môže padnúť aj na už pomerne dobre známu službu Airbnb.

Čo je to Airbnb?

Kto sa ešte nestretol a nepočul tento pojem, tak vám ho rád objasním. Airbnb je (podľa mňa) skvelá služba, ktorá sa špecializuje na sprostredkovanie ubytovania. Na stránke Airbnb sa zaregistrujete, vytvoríte si svoj profil a ponúkate cestovateľom priestor na krátkodobé ubytovanie. Ak nemáte k dispozícii žiadne voľné priestory, túto službu môžete využiť aj ako hosť. Firma funguje už od roku 2008 a dnes tam nájdete množstvo ponúk z celého sveta, vďaka ktorým môžete ušetriť pekný balík peňazí. 
Ja osobne službu odporúčam, pretože som to vyskúšal a naozaj je to super voľba, pri výbere ubytovania.
Ak by ste sa chceli zaregistrovať, po kliknutí môžete využiť tento link a získať nejaké kredity ZADARMO na svoje prvé cestovanie.

A prečo práve cestovanie?

"Vždycky mě dojme, když vidím, že lidi mají mnohem méně než my,ale přitom se ze života dokáží radovat tisíckrát více,než my! Tyhle lidi mě toho hodně naučili, a já se to snažím předávat dál. Jsem vděčná za všechny dobré i špatné okamžiky na cestách, hodně mi do života daly a můj život neskutečně obohatily! Všude v médiích nás straší, jak je svět, lidi a věci v něm nebezpeční… Když ale vyjedete, zjistíte, že většina lidí je stejná jako vy, také touží po lásce,po klidným a šťastným životě a štěstí kolem nich. Musíte vycestovat, abyste si ten obrázek udělali sami. Protože vidíme svět, tak, jak ho vidět chceme."

Malaysia, Borneo, Singapore 2017

Viac zaujímavostí a článkov od blondýnky na cestách, sledujte jej facebook.
PS: odporúčam pozrieť aj ďalšie videá.

Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním a išpirujte ľudí vo svojom okolí
Pre viac článkov o cestovaní sledujte náš facebook.

 

 

Zdroj: sblondynounacestach.cz, youtube.com

16.07.2017 19:31