search england language

Nové dieťa v kapele NIEčO NAVYšE

V posledných dňoch roka 2019 sa všetci venovali bilancovaniu – väčšinou tomu, čo sa im za uplynulý rok podarilo.

Nové dieťa v kapele NIEčO NAVYšE

V posledných dňoch roka 2019 sa všetci venovali bilancovaniu – väčšinou tomu, čo sa im za uplynulý rok podarilo.

Kapela NIEčO NAVYšE z Bardejova k tým úspechom mohla priradiť aj ďalšie štúdiové dieťa, ktoré doslova pokrstili v perinke 28.12. Tretí album sa volá X – a prečo? Ďalší úspech, ktorý kapela v uplynulom roku oslávila, je aj 10 krásnych spoločných rokov. Koncert, na ktorom pokrstili CD sa preto konal na veľmi symbolickom mieste – v Castelle, kde odohrali svoj prvý koncert pred publikom a odvtedy už neprestali.


„Som rád, že sa nám podarilo vydať tretí album, na ktorom sa podieľalo aj mnoho skvelých ľudí. Nebolo to len o nás, našej kapele, ale aj o hudobníkoch, či producentoch, ktorí nás za tých 10 rokov často podporovali a pomáhali, ako len vedeli. Za to im patrí úprimná vďaka! Sú kvalitou overenou časom, ale prišli aj noví ľudia, vďaka ktorým vyzerá aj album vizuálne dobre, no ani kvalita zvuku, dovolím si povedať, nezaostáva. Ešte raz – veľká vďaka vám, ale taktiež našim rodinám a fanúšikom, že môžeme robiť to, čo nás baví,“ povedal spevák Vilo.


Na koncerte bolo najmladšie dieťa pokrstené rovno „buranrollsky“, a to kapelou Kýbel Mačiek z Nitry. „Ešte sa nám nedostalo takej pocty, a preto sme s hrdosťou vykydli na ich nový album kýbel plyšových mačiek,“ povedal Tomáš, ktorý dodáva, že v jednej miestnosti s vežičkou už hrali (Hrubá bašta), ale Castella „bola iná liga“. Kapele želá „mnoho dobytých sŕdc novým albumom.“


V Bardejove nemohla chýbať ani ďalšia stálica domácej hudobnej scény – Datum Vyroby, ktorej sa podľa Raďa hralo skvelo a veľmi ho prekvapil počet ľudí, ktorých mali na koncerte: „ľudia sa bavili od začiatku do úplného konca a myslím si, že k tomu prispelo aj miesto – legendárna Castella. Chalanom želám, aby len makali ďalej a základ je, že ich hranie baví, čiže všetko je tak, ako má byť.“


Všetky novinky nájdete na sociálnych sieťach kapely, kde si môžete objednať nový album, či merch. Záznam z krstu albumu nájdete na ich YouTube a taktiež si môžete vypočuť skladby z albumu.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

10.01.2020 22:54