search england language

Niekoľko zaujímavostí a tipov, čo by ste mali vidieť v stovežatej Prahe

Mám tu pre Vás ďalší #TIPnaTRIP, čo neprehliadnuť u našich Českých susedov v Prahe.

Niekoľko zaujímavostí a tipov, čo by ste mali vidieť v stovežatej Prahe

Mám tu pre Vás ďalší #TIPnaTRIP, čo neprehliadnuť u našich Českých susedov v Prahe.

Po Berlíne o ktorom som písal, naša ďalšia #eurotrip zastávka pokračovala do stovežatej Prahy. Hlavné mesto Českej republiky, je určite každému dobre známe. Mnohí z Vás, už toto mesto navštívili a odchádzali z množstvom spomienok a zážitkov. Napriek tomu, sa stále nájdu ľudia, ktorí toto mesto nenavštívili, alebo ak aj áno nechali si ujsť zaujímavé miesta a pamiatky.

Historické centrum mesta, plné kamenných uličiek, sôch známych osobností, starých námestí a kostolov jednoducho musíte vidieť.

Čo musíte vidieť?

  • Václavské náměstí – je dlhé takmer 1km a na jeho konci môžete vidieť sochu Václava na koni. Udiali sa tu mnohé významné historické udalosti.
  • Národní muzeum – nachádza sa na konci Václavského námestia a nájdete tam napríklad pozostatky z dinosaurov.
  • Národní galerie – tu môžete stráviť aj celý deň. Nachádza sa tu množstvo diel v podobe sôch a obrazov od svetových umelcov.
  • Staroměstské náměstí – srdce Prahy a hlavné centrum Starého mesta, kde sa nachádza socha Jána Husa.
  • Pražský orloj - stredoveký orloj umiestnený na južnej strane veže Staromestskej radnice v Prahe.
  • Karlûv most – 600 rokov starý most, na ktorom sú po oboch stranách sochy. Je to asi jedna z najznámejších turistických atrakcií, kde nájdete mnoho pouličných umelcov, maliarov, predavačov suvenírov a samozrejme aj žobrajúcich bezdomovcov.
  • Petřín – je 318 metrov vysoký kopec, na ktorom sa nachádza 62 metrov vysoká Petrínska veža. Veža poskytuje výhľad na celé mesto a v okolí sa nachádza viacero parkov, kde sa dá zrelaxovať.
  • Pražský hrad – je jedna z hlavných atrakcií mesta. Dostanete sa k nemu cez barokovú štvrť pod hradom, kde objavíte ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad Zlatá ulička, Nerudova ulica alebo Malostránske námestie. Hrad slúžil od 9. Storočia ako sídlo panovníkov, dnes slúži prezidentovi.Takže tento základ turistických atrakcií, si pri návšteve Prahy netreba nechať ujsť. Samozrejme, že je toho ešte viac, čo by sa dalo vidieť ako napríklad zaujímavé galérie či múzeá (Múzeum voskových figurín, Apple múzeum, Muchovo múzeum a veľa ďalších...)

Čo sa týka jedla, odporúčam ochutnať tradičnú Českú kuchyňu ako napríklad Vepřo knedlo zelo a ako nápoj dobré vychladené české pivečko napríklad Plzeň, ale výber nechám na Vás. Ak chcete zažiť pravú atmosféru, zájdite do nejakej typickej hospody, ktorá Vám ponúkne všetko podľa chuti a predstáv. Pri mojej poslednej návšteve, som mal veľmi negatívne pocity, pretože obsluha bola nepríjemná a nakoniec sa nás pri platení účtu snažili aj oklamať. Tak snáď budete mať viac šťastia a negatívny ľudia Vás budú obchádzať.

Ak sa chystáte do Prahy na predlžený víkend alebo viac dní, s ubytovaním nebudete mať problém, pretože v okolí sa nachádza bohatý výber hotelov a ubytovní. Ak však nechcete bývať priamo v centre a chcete niečo ušetriť, skúste si rezervovať ubytovanie napríklad cez booking.com, trivago alebo Airbnb. Naša voľba padla opäť na Airbnb službu, vďaka ktorej sme ušetrili slušné peniaze.

Čo je to Airbnb?

Kto sa ešte nestretol a nepočul tento pojem, tak vám ho rád objasním. Airbnb je (podľa mňa) skvelá služba, ktorá sa špecializuje na sprostredkovanie ubytovania. Na stránke Airbnb sa zaregistrujete, vytvoríte si svoj profil a ponúkate cestovateľom priestor na krátkodobé ubytovanie. Ak nemáte k dispozícii žiadne volné priestory, túto službu môžete využiť aj ako hosť. Firma funguje už od roku 2008 a dnes tam nájdete množstvo ponúk z celého sveta, vďaka ktorým môžete ušetriť pekný balík peňazí. 
Ja osobne službu odporúčam, pretože som to vyskúšal a naozaj je to super voľba, pri výbere ubytovania.
Ak by ste sa chceli zaregistrovať, po kliknutí môžete využiť tento link a získať nejaké kredity na svoje prvé cestovanie.

Ako spôsob prepravy, odporúčam použiť linky metra a ušetríte tak čas a svoje nohy. Na každej stanici si kúpite napríklad celodenný lístok a na farebne odlíšených linkách A,B a C sa môžete presúvať po celom meste. Ďalšou z možností je tiež použiť autobus alebo električku, ktorá predstavuje najstarší spôsob dopravy. Ak sa chystáte mimo mesta, ideálna voľba je vlak.

Z nášho tripu po Prahe, vzniklo aj krátke video

Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním a išpirujte ľudí vo svojom okolí.
Pre viac článkov o cestovaní sledujte náš facebook.

 

 

Zdroj fotografií dafson.sk

 

30.06.2017 20:57