search england language

EXPEDIČNÁ KAMERA 2019 - dobrodružstvo na plátne Považskobystrického kina

Po roku sa môžete opäť tešiť na úspešný filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA, ktorý prináša poriadnu dávku dobrodružstva, objavovania, adrenalínu a napätia.

EXPEDIČNÁ KAMERA 2019 - dobrodružstvo na plátne Považskobystrického kina

Po roku sa môžete opäť tešiť na úspešný filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA, ktorý prináša poriadnu dávku dobrodružstva, objavovania, adrenalínu a napätia.

V sobotu 23. februára od 16:00, na vás v priestoroch Kina Mier Považská Bystrica, čaká celovečerné premietanie plné cestovateľských zážitkov, divokej prírody a dobrodružstva.

Hlavným lákadlom tohto ročníka bude určite vtipná prezentácia motorkára "Ruda Tisovského - 14 štátov Európy na pionieri"

Rudo na starom, 45 ročnom Pionieri vyrobenom v Považských strojárňach, vyrazil na cestu po Európe. Ako sám hovorí - „ak chcete cestovať, nehľadajte si veľa dôvodov, prečo to nejde, jednoducho vyrazte." Porozpráva vám aj o tom, ako na cestu pripraviť takúto starú motorku a čo všetko nabaliť na 8500 km cestami necestami. Ukáže vám, aké zaujímavé miesta navštívil, kde všade kempoval a uvidíte aj to, ako vyzerá život motorizovaného „bezdomovca“. Viac už neprezradíme. Príďte si užiť 60 minút pútavého rozprávania, doplneného o fotky a videá z tejto šialenej cesty...

V spolupráci s Romanom Horeckým, ktorý sa venuje zbieraniu historických a dobových fotografii, sme pripravili lahôdku pre všetkých Považsko-bystričanov – výlet do minulosti nášho mesta! Krátku prezentáciu o tom, ako vyzerala Považská Bystrica vo svojich najkrajších časoch. Prezentácia bude zmesou fotiek, faktov a príbehov, aby nič z toho krásneho, vďaka čomu tu môžeme bývať aj teraz, neupadlo do večného zabudnutia.

A na aké filmy sa môžete tešiť? Zistíte, aké to je vydať sa na vlastnú päsť na Peruánsko-brazílsku hranicu až do vnútra Amazónie, prejsť na bicykli 4500 kilometrov z Kanady až do Mexika, či napriek handikapu snívať sen o veľkých lezeckých cestách. Nevynechajte ani pokus o prechod cesty hrdinov SNP za 7 dní, alebo dobrodružnú cestu na bicykli a rafte v divočine Nového Zélandu... 

Počas prestávok bude pre všetkých, ako je už dobrým zvykom, pripravené malé občerstvenie /káva&čaj, chlieb s masťou a cibuľou/. A kto vydrží až do konca, môže skúsiť svoje šťastie v tombole.

Tak príďte a nenechajte si ujsť prehliadku cestovateľských a outdoorových filmov a zaujímavých prednášok.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: outdoorfilmy.sk

21.02.2019 22:22