search england language

Čarovné video zo zamrznutej Malej Fatry

Jedno z najkrajších pohorí Slovenska je bezpochyby Malá Fatra.

Čarovné video zo zamrznutej Malej Fatry

Jedno z najkrajších pohorí Slovenska je bezpochyby Malá Fatra.

Určite ste už aspoň raz v živote navštívili Malú Fatru. Ak ste náhodou nemali ešte tú možnosť, tak jednoznačne odporúčame. V tejto oblasti, si viete užiť skvelú turistiku a našu krásnu prírodu, ktorá vám doplní energiu. Malá Fatra je jadrové pohorie na severe Slovenska v Žilinskom kraji. Je súčasťou krajinného celku Fatransko-tatranskej oblasti, ktorá je súčasťou Vnútorných Západných Karpát. Po Vysokých, Nízkych Tatrách a Oravských Beskydách je štvrtým najvyšším pohorím s bohatou a pomerne zachovalou západokarpatskou prírodou.

Väčšina ľudí absolvuje turistiku prevažne počas letného obdobia, no ak patríte medzi aktívnych turistov a máte radi aj zimnú prírodu, tak toto video vás určite poteší. Naša príroda je nádherná aj počas zimného a mrazivého počasia, ktoré jej dodáva svoje čaro. Hike the World sa nám opäť ozvali so super videom. Vo videu uvidíte obľubené Jánošíkove diery, ktoré sa v zime menia na ľadové kráľovstvo, mohutný skalnatý vrchol Veľký Rozsutec a prekrásny hlavný hrebeň Malej Fatry. Tieto zábery vznikali 2 roky a sú obohatené o zaujímavé informácie, ktoré majú slúžiť ako motivácia a inšpirácia pre Slovákov.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, Hike the World

03.03.2019 12:36