search england language

Bambus a jeho využitie v reálnom živote

Bambus ako prirodzene najrýchlejšie rastúca rastlina na planéte, sa stáva čoraz viac populárnejšou. 

Bambus a jeho využitie v reálnom živote

Bambus ako prirodzene najrýchlejšie rastúca rastlina na planéte, sa stáva čoraz viac populárnejšou. 

Máte už dosť plastových výrobkov, ktoré sú všade okolo nás? Tak ste na správnom mieste, pretože očakávajte články zamerané na trvaloudržateľný spôsob života. Vo videách si povieme zaujímavé informácie z tejto oblasti, povieme si ako zmeniť svoj život k lepšiemu, či ako zmeniť niektoré veci, alebo výrobky okolo nás. Vzdelávanie verejnosti je dôležité, pretože informácie ktoré získame, môžeme zhodnotiť a použiť na našej ceste. V prvej časti si povieme niečo o bambuse a jeho využití v reálnom každodennom živote. 

Túto rastlinu, resp. drevinu nájdeme v tropických a subtropických krajinách a existuje až 1600 rôznych druhov. Bambus, môžeme okrem postavenia prístrešku využiť napríklad aj v našej kúpeľni. Hovoríme o zubnej kefke z tohoto ekologického a zdraviu nezávadného materiálu. Použité materiály sú BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ. Bambusové a papierové časti sú 100% prírodné materiály a rúčka je vyrobená z bambusových vlákien a štetinky z bambusovej celulózy. Nylon je vyslovene preferovaný materiál pre štetinky zubnej kefky podľa štandardov Sympózia dentálnej hygieny a v prírode sa rozloží približne za 4 mesiace. 

Recyklovaný papier, ktorý sa použil ako obal na zubnú kefku je skvelá voľba a využiť ho môžete na viacero použití, až pokiaľ sa vám nerozpadne. Ak sa tak stane, môžete si zabezpečiť na svoje cestovanie super obal z bambusu. Rúčka kefky je vyrobená z Vlákien bambusovej trstiny. Povrch je špeciálne tepelne upravený. Materiál podlieha prísnym zdravotným kritériam a neobsahuje žiadne chemické látky a zlúčeniny. Bambus ako prirodzene najrýchlejšie rastúca rastlina na planéte a obsahuje špeciálnu látku, ktorá je antibakteriálna a antimikrobická. Ekologická šetrnosť a zdravoté vlastnosti tejto kefky, sú pre vás ta správna voľba. 

Bambusové zubné kefky, nájdete v obchodíku Matka Zem v Bytči, kde okrem toho, nájdete obrovské množstvo tovaru. Tento obchodík funguje aj bezobalovou formou, takže si môžete priniesť svoje vlastné nádoby a načapovať či naložiť si svoj produkt. Učetríte a pomôžete tak životnému prostrediu na ktoré pri nakupovaní netreba zabúdať. 

Taktiež by sme vás radi pozvali 12.mája 2019 na festival udržateľnosti POMALO v Bratislave, kde sa bude preberať slow fashion, zero waste, etická móda, udržateľný dizajn, fair trade, eko, bio aj vegan. Čakajú nás zaujímavé prednášky, podnetné diskusie a workshopy, pri ktorých dáme voľnosť svojej kreativite. Zoznámime sa so šikovnými výrobcami, dizajnérmi, značkami aj organizáciami. Festivalový deň nám spríjemní oddychová zóna, detský kútik, chutné vegetariánske a vegánske občerstvenie aj predaj rastlín. Ak sa rozhodnete prísť, nezabudnite zobrať svoju starú zubnú kefku, ktorá bude zrecyklovaná a použitá na dobré účely. 

Pozrite si trochu dlhšie video z našej dielne a zanechaj nám svoj názor. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

02.03.2019 00:30