search england language

Amsterdam - mesto hriechu a zábavy, ktoré vás pohltí

V hlavnom meste Holandska, si užijete dokonalú zábavu a odídete so zážitkami, ktoré sa vám nepodaria zažiť len tak každý deň.

Amsterdam - mesto hriechu a zábavy, ktoré vás pohltí

V hlavnom meste Holandska, si užijete dokonalú zábavu a odídete so zážitkami, ktoré sa vám nepodaria zažiť len tak každý deň.

Počas nášho niekoľkodňového putovania po Holandsku, sme navštívili rôzne mestá, pamiatky, múzeá a na koniec sme sa zastavili aj v hlavnom meste. Amsterdam prezývané tiež mesto slobody, hriechu alebo nespútanej zábavy, ktoré má návštevníkovi naozaj čo ponúknuť. 

Mesto bolo založené koncom 12. storočia ako malá rybárska dedinka na brehoch rieky Amstel. V súčasnosti je Amsterdam najväčším holandským mestom a je jeho finančným i kultúrnym centrom. Veľkým lákadlom mesta sú jednoznačne legalizované coffeeshopy, ktoré nájdete na každom rohu a môžete si v nich legálne zakúpiť marihuanu a rôzne výrobka spojené s touto ľahkou drogou. Prvým a najstarším coffeeshopom je The Bulldog, ktorý uvidíte aj vo videu. Ďalším lákadlom je Red Light District, prezývaná tiež aj červená ulička. Je to určitá oblasť ulíc, kde prebieha legálna verejná prostitúcia. Červené uličky patria k najnavštevovanejším miestam v Amsterdame.

Amsterdam patrí v súčastnosti medzi najnavštevovanejšie mestá v Európe, takže tam prevláda obrovský turizmus. Mesto je veľmi preľudnené a chaotické. Pokiaľ tam plánujete ísť autom, určite si pripravte pevné nervy a samozrejme aj peniaze na parkovanie ktoré nie je lacná záležitosť. Mestom môžete prehádzať pešo, alebo skvelou voľbou je požičanie si bicykla. Ale upozorňujem, že v tomto meste je najväčší výskyt ľudí na bicykloch, takže to nebudete mať jednoduché. Okrem krásnej hlavnej stanice, sa v meste nechádzajú aj spoje metra, ktorým sa rýchlo dopravíte kam budete chcieť. K spoznávaniu mesta, určite odporúčam tiež jazdu loďou, ktorá je veľmi populárna a uvidíte tak mesto z trochu iného pohľadu. Plavba po kanáloch je veľmi príjemná záležitosť a dozviete sa tak množstvo informácii. Túto plavbu sme tiež absolvovali a ako to vyzeralo uvidíte taktiež vo videu. 

Okrem množstva rôznych obchodov, či už so suvenírmi alebo oblečením, tu nájdete aj zaujímavé múzeá. Medzi tie najznámejšie by som zaradil Rijksmuseum, múzeum Van Gogha, múzeum Anny Frankovej, múzeum syrov, múzeum voskových figurín Madame Tussauds a množstvo ďalších. 

Ak sa chystáte navštíviť niektoré z nich, odporúčam predom zakúpiť lístok cez internet, pretože najnovšie sa lístky nedajú kúpiť na mieste. Kvôli veľkej návštevnosti múzeí, zmenili tieto podmienky takže vo väčšine prípadoch si musíte lístok zakúpiť online. Takže skôr ako vyrazíte, naštudujte si podmienky jednotlivých múzeí a vyhnete sa tak komplikáciam a niečo aj ušetríte.
V našom prípade sme chceli navštíviť múzeum Anny Frankovej, ale žiaľ kvôli tejto novinke to nebolo možné. Bolo nám povedané, že lístky si treba zakúpiť online minimálne deň pred príchodom

Príbeh Anny Frankovej je známy po celom svete. Toto múzeum je ďalším lákadlom mesta, pretože ho navštevuje obrovské množstvo ľudí.
Annelies Marie Franková
 bolo nemecké dievča židovského pôvodu, ktoré sa spolu so svojou rodinou skrývalo počas druhej svetovej vojny v Amsterdame, ale tesne pred koncom vojny padlo za obeť nacistickému vyvražďovaniu. Život počas ukrývania zachytila vo svojom denníku, ktorý sa zachoval a bol po vojne zverejnený. Takže ak vás zaujíma vojnová tématika z historického obdobia, určite odporúčam navštíviť toto múzeum. 

Dosť bolo rečí, prejdime k samotnému videu, ktoré sa nám podarilo natočiť a ktoré skončilo dosť nečakane. 
V prípade, že by ste mali nejaké otázky, kľudne nám napíšte a radi vám odpovieme a poradíme. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

22.04.2018 23:22