search england language

Zažite neopakovateľnú dovolenku a navštívte "Karibik Stredomoria"

 Väčšina z vás ešte stále spomína na vianočné sviatky a niektorí už uvažujete nad tým, že zájdete na pobočky cestovných kancelárií a vyberiete si letnú dovolenku už teraz cez zimu.

Zažite neopakovateľnú dovolenku a navštívte "Karibik Stredomoria"

 Väčšina z vás ešte stále spomína na vianočné sviatky a niektorí už uvažujete nad tým, že zájdete na pobočky cestovných kancelárií a vyberiete si letnú dovolenku už teraz cez zimu.

 

Ak si myslíte, že ste boli už naozaj všade, predstavíme vám ostrov, ktorému mnohí hovoria aj "Karibik Stredomoria". Zo Slovenska sa tam dostanete za necelé dve hodiny. Viete o akú destináciu sa jedná? Jedná sa o Sardíniu - ostrov, ktorí patrí Taliansku. Dovolenka na Sardínii je snom mnohých Slovákov. Ak ste tam ešte neboli, niet už nad čím premýšľať.

Keď sa vám vybaví ostrov Sardínia, určite vás ako prvé napadnú krásne pláže a azúrovo modré more. Pobrežie Sardínie, najmä v severnej časti, je členité, ale na druhej strane nájdete tam tie najkrajšie pláže, typické mestečká, dedinky a rôzne prístavy. Sardínia sa nachádza neďaleko francúzskej Korziky, kde sa bez najmenších problémov dostanete trajektom. Ak si teda vyberiete dovolenku v severnej časti Sardínie, odporúčame vám navštíviť Korziku, konkrétne mesto Bonifacio, ktoré je postanevé na skale.

Pobrežie Sardínie je dlhé necelých 1,9 kilometra. Ak by ste chceli vidieť naozaj všetko, tak jedna dovolenka by vám určite nestačila. O Sardínii sa hovorí, že je to jedno z najzdravších miest na život. Nebudete mať problém stretnúť starších ľudí vo vyššom veku a v dobrej kondícii. Azda najzaujímavejšou destináciou na Sardínii je nepochybne Costa Smeralda. Ak ste poctivo pozerali všetky časti "Bondoviek", tak jedna scéna zo staršej "Bondovky" (konkrétne tej z roku 1977) sa natáčala práve na Costa Smeralde. Zaujať vás môžu krásne tvarované skaly v severnej časti Sardínie, konkrétne v blízkosti mesta Santa Teresa Gallura. Práve z tohto mestečka jazdia trajekty na susednú Korziku. Ak vás zaujíma história, vedeli ste, že práve Sardíniu považujú za miesto, kde kedysi bola bájna Atlantída?

Ak chcete pokojnú dovolenku ďaleko od preplnených ulíc s obchodmi, ale zato s krásnymi plážami a čistým morom, odporúčame vám práve ostrov Sardínia. Búrok sa obávať nemusíte. Práve ostrov Sardínia patrí k najslnečnejším miestam v Európe. Z miest vám odporúčame navštíviť Palau, Santa Teresa Gallura, Alghero, Porto Cervo, Cagliari, ale i Olbiu
Na Sardínii nájdete aj zvláštne stavby, o ktorých majú historici stále málo informácii a nevedia na čo pôvodne slúžili. Sú to nuraghi a s najväčšou pravdepodobnosťou ich zbadáte hneď po príchode do letoviska. 

Niečo zaujímavé o Sardínii sa možno dozviete aj od dvojice Roamaroo

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, zdroj fotografii: pixabay.com

28.01.2018 20:02