search england language

Výskumy ktoré stoja za metódou Wima Hofa

To čo bolo doteraz považované za nemožné sa stáva skutočnosťou. 

Výskumy ktoré stoja za metódou Wima Hofa

To čo bolo doteraz považované za nemožné sa stáva skutočnosťou. 

Wim Hof dostal prezývku „The Iceman“ porušením viacerých zákonov týkajúcich sa vystavenia chladu. Medzi jeho úspechy patrí výstup na Kilimandžáro v šortkách, beh bosými nohami nad polárnym kruhom, alebo státie v kontajneri s ľadom po dobu viac ako 112 minút. Ďalej preplával 66 metrov pod ľadom, bežal pol maratón nad polárnym kruhom, zdolal viacero výstupov na najvyššie hory sveta iba v šortkách a mnoho iného. Tieto úspechy sa zapísali aj do Guinessovej knihy rekordov.

DOTERAZ BOLI AUTONÓMNY NERVOVÝ SYSTÉM A VRODENÝ IMUNITNÝ SYSTÉM POVAŽOVANÉ ZA SYSTÉMY, KTORÉ NEMÔŽU BYŤ DOBROVOĽNE OVPLYVNENÉ. TÁTO ŠTÚDIA DEMONŠTRUJE, ŽE POMOCOU PRAKTICKÝCH POSTUPOV ZÍSKANÝCH V RÁMCI KRÁTKODOBÉHO VÝCVIKOVÉHO PROGRAMU MÔŽE BYŤ SYMPATICKÝ NERVOVÝ SYSTÉM A IMUNITNÝ SYSTÉM SKUTOČNE DOBROVOĽNE OVPLYVNENÝ. - ROKOVANIA NÁRODNEJ AKADÉMIE VIED

Začiatok vedeckého výskumu ukázal nasledovné:

To, čoho je Wim schopný, bolo dlho považované za vedecky nemožné. V roku 2007 sa prvá vedecká analýza vykonala na Feinsteinovom inštitúte v New Yorku. V roku 2011 sa univerzitné zdravotné stredisko St. Radboud v Nijmegene (Holandsko) tiež pozrelo na túto metódu. Po niekoľkých testoch nemohli uveriť, že Wim a ďalší ľudia sú schopní dobrovoľne ovplyvniť autonómny nervový systém. Niečo, čo sa dovtedy považovalo za nemožné, sa pomocou metódy Wim Hof dokázalo zmeniť. Tieto zistenia preukázali dôveryhodnosť a vzbudili veľkú zvedavosť medzi ďalšími výskumníkmi. Odvtedy sa výskumníci z rôznych odborov čoraz viac zaujímajú o #WimHofMethod a v súčasnosti prebiehajú rôzne sľubné štúdie.

Podrobné informácie o výskumoch nájdete TU.

Metóda Wim Hof je postavená na troch pilieroch, ktorými sú dýchacia technika, vystavovanie chladu (otužovanie) a meditácia. Tieto tri piliere spolu tvoria výkonnú metódu, ktorá dokáže zmeniť váš život. Metóda Wim Hof je dokonca známa tým, že zmierňuje príznaky niekoľkých chorôb, ako je reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza, Parkinsonova choroba, astma, sarkoidóza, vaskulitída a niekoľko autoimunitných chorôb.

Wim sa stal populárnym na celom svete a snaží sa navštíviť čo najviac krajín, aby šíril svoju lásku a zdieľal svoje posolstvo. Svojím jedinečným, hypnotizujúcim hlasom ilustruje nielen tri piliere svojej metódy - techniku dýchania, vystavenie chladu a spôsob myslenia -, ale aj to, čo viedlo k jej narodeniu, ako ďaleko to dosiahlo a kam smeruje teraz. Wim pokrýva všetky aspekty života, ktoré môže jeho metóda pozitívne ovplyvniť, vrátane športového výkonu a širokého spektra telesných a duševných ochorení. 

Ak chcete túto metódu vyskúšať, tak vám to jednoznačne odprúčam. Na oficiálnej web stránke www.wimhofmethod.com nájdete všetky podrobnosti o tejto metóde, ale aj rôzne články, videá, výskumy či udalosti na ktorých sa môžete zúčastniť. Ak si to chcete vyskúšať z pohodlia svojho domova, môžete si zakúpiť online kurz, kde vás Wim prevedie celou touto cestou. Vzhľadom na súčasnú situáciu okolo pandémie COVID-19, sú online kurzy za skvelé akciové ceny. 
Čo viac dodať, WIM HOF METHOD je naozaj skvelá vec, ktorá vám zmení život. Denne vám zaberie naozaj pár minút vášho času a v tomto uponáhľanom, stresujúcom kolobehu vám naozaj zlepší deň a dodá množstvo energie. 

Viac o WHM si môžete vypočuť aj v našom novom podcaste, alebo si pustiť sprievodné video na YouTube, kde vás sám Wim bude sprevádzať. Prajeme veľa šťastia a úspechov s WHM. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: www.wimhofmethod.comwww.facebook.com/icemanwimhof, YouTube.com Wim Hof
 

03.04.2020 20:30