search england language

Vypočujte si novú skladbu spolu s videoklipom od talentovaného Dawe Whita, v ktorej mu chrbát kryje Majself - ROZHOVOR.

Odhodlanie a talent mladého Bratislavčana, sa šíri prostredníctvom jeho skladieb a davu plného fanúšikov.

Vypočujte si novú skladbu spolu s videoklipom od talentovaného Dawe Whita, v ktorej mu chrbát kryje Majself - ROZHOVOR.

Odhodlanie a talent mladého Bratislavčana, sa šíri prostredníctvom jeho skladieb a davu plného fanúšikov.

Ten kto sleduje domácu hudobnú scénu určite vie, že sa na nej nachádza aj množstvo talentovaných umelcov. Jedným z nich je aj mladík z hlavného mesta Slovenska, ktorého umelecké meno je Dawe White. Tento umelec sa venuje rapu, v ktorom predvádza svoj cit a talent k tomuto žánru. Tvrdo na sebe pracuje, čo je vidieť aj na skladbách, ktorými pravidelne zásobuje svojich fanúšikov. Pred pár mesiacmi vydal skladbu "Snívam" spolu s videoklipom, alebo úspešnú skladbu "Stále to isté", kde si pozval speváčku menom Dona. Aktuálne má vonku horúcu novinku s názvom "Poď piť", a práve preto som sa rozhodol položiť mu zopár otázok.

Zdravím ťa David. Dostal som sa k tvojej ešte stále horúcej novinke s názvom " Poď piť" v spolupráci s Majselfom. Ako vznikla táto spolupráca a prečo si sa rozhodol práve pre túto tému?

Ahoj, tak táto vec vznikla úplne náhodou Grizzly mi poslal beat, ktorý je hudobne niekde inde. Nebol to ten obyčajný beat v ktorom počuješ len kopák a snér bol dosť prehrotený, nebol obyčajný hneď mi sadol a za 15 minút som napísal celú vec. Pamätám si, že refrén som písal dlhšie jak slohu, pretože tie samohlásky sú tam naskladané aby to bolo rytmicky a hlavne obsahovo pochopené. Nahral som to v štúdiu PetraPanna "Studio Laboratory". S Majselfom sme si pred tým hovorili, že by sme mohli niečo spolu spraviť. A tuším, že tam potom prišiel Majself po nahravaní a ani neviem ako a je v tej veci. Proste úplna náhoda. A som veľmi rád, že sme to dali spolu!

Keď si spomeniem, ako som pred pár rokmi objavil tvoju tvorbu, nedokážem uveriť ako ďaleko si sa odvtedy dokázal posunúť. Prezraď, čo sa za tie roky zmenilo?

Za tie roky.. Nerobím to tak dlho, ale predovšetkým som dostal do hlavy pozitívny vibe. Začal som pílovať texty, flow. Robil som biletára na to, aby som si mohol nahrať veci v štúdiu a napáliť cédečka, ktoré som rozdával ľuďom zadarmo. Kamošom a známim. Zrazu som bol v škole, prišiel telefonát od Kaliho a bum. Odpadol som a neveril som tomu čo sa deje. Išiel som na turné a potom ostatné zástavky a uvidíme ako sa to vyvinie. Predovšetkým Kali je pre mňa veľký vzor. Chalani ma veľmi veľa naučili ako to všetko funguje a ako sa správať predovšetkým pred ľuďmi. Či Kali či PeterPann. A zmenil sa hlavne okruh ľudí s ktorými sa stretávam.

Ako si už spomenul, začal si spolupracovať s Kalim a v roku 2016 si spolu s ním jazdil po turné. Čo pre teba znamená táto spolupráca a ako ťa prijali fanúšikovia po Kaliho boku?

Táto spolupráca pre mňa znamená veľmi veľa. No stali sa aj také veci, že sme spolu boli na stage repoval som a zrazu mi Kali ukazuje na mikinu a od mikiny po nohy som bol celý doflúsaný (smiech). Akože prostredníky a takéto veci išli niekedy. Ale super ma to naučilo a hlavne motivovalo, pretože Kali keď mi hovoril príbehy, tak to boli veci. Ale inač super, ja si vážim každého fanúšika.


Foto: Lenka Filipeje

Ako vnímaš Slovenskú a Českú Hip Hop scénu a kto je pre teba najväčšou inšpiráciou?

Inšpirácia či charakterovo ako človek - či interpret, je určite Kali a PeterPann. Hlavne aj mám na nich iný pohľad keď ich poznám osobne. A hlavne oni ma podržali, ťahali so sebou a naučili veľa vecí. Celkovo sk/cz scéna je podľa mňa veľmi silno hudobno popredu. Fakt sa držíme trendu a nemusím hovorit, že Separ, Kali, Majself, Kontrafakt, Pil C, Moja Rec, H16... Nová generácia MPP, Comeback. Super.

Aké plány máš do budúcna, čo všetko pripravuješ pre fanúšikov svojej hudby?

Pripravujem veľa toho. Nechcem prezrádzať, ale ešte som ani nezačal.

Ďakujem za tento krátky rozhovor a prajem veľa úspechov v hudobnej kariére.

Ja ďakujem nech sa darí.

Pre viac informácií a tvorbe od talentovaného umelca menom Dawe White, sleduj na jeho facebooku.

Ak sa ti páčil tento článok a rozhovor s Davidom, určite podpor zdieľaním a pridaj sa do našej skupiny na facebooku.

 

Zdroj: youtube.com, facebook.com/DaweWhiteofficial, zdroj titulnej fotografie Lenka Filipeje

 

05.05.2017 20:44