search england language

Vychutnajte si 12 slávnych múzeí z pohodlia vášho domova

Virtuálna prehliadka, priamo z vášho gauča. 

Vychutnajte si 12 slávnych múzeí z pohodlia vášho domova

Virtuálna prehliadka, priamo z vášho gauča. 

Prechod do karantény môže mať mnoho zložitých problémov a komplikácií, okrem toho, že máte dostatok jedla a zásob po dobu dvoch týždňov. Pokiaľ ide o zábavu a využitie svojho voľného času pravdepodobne to tiež znamená, že sa celkom nudíte, pozeráte na Netflixe svoje obľúbené filmy a seriály, hráte hry na konzolách a mnoho ďalších aktivít. Existuje však spôsob, ako získať trochu kultúry a vzdelania do svojho života, napriek tomu, že ste sedíte doma na zadku. Podľa spoločnosti  Fast Company sa spoloťnosť Google Arts & Culture spojila s viac ako 500 múzeami a galériami na celom svete, aby priniesla každému jednému z vás virtuálne prehliadky a online ukážky najznámejších múzeí na svete.

Zbierka Google Arts & Culture zahŕňa Britské múzeum v Londýne, Van Goghovo múzeum v Amsterdame, Guggenheim v New Yorku a doslova stovky ďalších miest, kde môžete získať vedomosti o umení, histórii a vede.

Britské múzeum, Londýn

Toto ikonické múzeum v centre Londýna umožňuje virtuálnym návštevníkom prehliadnuť Veľký dvor a objavovať starobylé kamene Rosetta a egyptské múmie. Na virtuálnej prehliadke múzea nájdete aj stovky artefaktov.

Guggenheimovo múzeum, New York

Funkcia Street View spoločnosti Google   umožňuje návštevníkom prehliadnuť slávne točité schodisko v Guggenheime bez toho, aby museli opustiť domov. Odtiaľ môžete objavovať neuveriteľné umelecké diela z obdobia impresionizmu, postimpresionizmu, modernej a súčasnej doby.

Národná galéria umenia, Washington, DC

V tomto slávnom americkom múzeu umenia sa nachádzajú  dve výstavy online  prostredníctvom spoločnosti Google. Prvým je výstava americkej módy z rokov 1740 až 1895, vrátane mnohých stvárnení odevov z koloniálnej a revolučnej éry. Druhým je zbierka diel holandského barokového maliara Johannesa Vermeera.

Musée d'Orsay, Paríž

Môžete  prejsť prakticky  touto populárnou galériou, v ktorej sa nachádzajú desiatky slávnych diel od francúzskych umelcov, ktorí pracovali a žili v rokoch 1848 až 1914. Pozrite sa okrem iného na umelecké diela od Moneta, Cézanne a Gauguina.

Národné múzeum moderného a súčasného umenia v Soule

Do jedného z populárnych múzeí v Kórei sa dostanete odkiaľkoľvek z celého sveta. Virtuálna prehliadka spoločnosti Google   vás prevedie šiestimi poschodiami súčasného umenia z Kórey a z celého sveta.

Múzeum Pergamon, Berlín

Ako jedno z najväčších nemeckých múzeí má Pergamon čo ponúknuť - aj keď tam fyzicky nemôžete byť . V tomto historickom múzeu sa nachádza množstvo antických artefaktov vrátane Babylonskej brány Ishtar a samozrejme oltára Pergamon.

Rijksmuseum, Amsterdam

Preskúmajte majstrovské diela z obdobia holandského zlatého veku vrátane diel od Vermeera a Rembrandta. Spoločnosť Google ponúka  prehliadku  tohto ikonického múzea prehliadku Street View , takže sa budete cítiť, akoby ste skutočne putovali po jeho chodbách.

Múzeum Van Gogha, Amsterdam

Každý, kto je fanúšikom tohto tragického, dômyselného maliara, môže vidieť jeho diela zblízka (alebo  takmer blízko ) tým, že navštívi toto múzeum - najväčšiu zbierku diel Vincenta van Gogha, vrátane viac ako 200 obrazov, 500 kresieb a viac 750 osobných listov.

Múzeum J. Paula Gettyho, Los Angeles

V tomto múzeu umenia v Kalifornii sa nachádzajú európske umelecké diela siahajúce až do 8. storočia. Zúčastnite sa  prehliadky Street View  a objavte obrovskú zbierku obrazov, kresieb, sôch, rukopisov a fotografií.

Galéria Uffizi, Florencia

V tejto menej známej galérii sa nachádza umelecká zbierka jednej z najznámejších talianskych rodín Florencie, de'Medicis. Budovu navrhol Giorgio Vasari v roku 1560 špeciálne pre Cosimo I de'Medici, ale ktokoľvek sa môže potuľovať halami odkiaľkoľvek na svete .

MASP, São Paulo

Museu de Arte de São Paulo je neziskové a prvé moderné múzeum v Brazílii. Umelecké diela umiestnené na priehľadných rámoch z plexiskla spôsobujú, že sa umelecké dielo vznáša vo vzduchu. Vydajte sa na  virtuálnu prehliadku  a vychutnajte si úžasný zážitok.

Národné múzeum antropológie, Mexico City

Postavené v roku 1964, toto múzeum sa venuje archeológii a histórii predhispánskeho dedičstva Mexika. K dispozícii je  23 výstavných miestností  plných antických artefaktov vrátane niektorých z mayskej civilizácie.

Ak chcete zobraziť viac zbierok múzeí Google Arts & Culture, navštívte webovú stránku tejto zbierky.

Ak ste sa nechali inšpirovať a zlákať sa kultúrnou cestou, tak ma to veľmi teší. Dúfam, že toto nepríjemné obdobie zvládate a svoj voľný čas využívate na naozaj hodnotné záležitosti na ktoré ste bežne nemali čas, alebo ste ich odkladali. Verím, že táto situácia nebude trvať už príliž dlho a opäť sa vrátime k svojim obľúbeným činnostiam, ktoré sme vykonávali pred karanténou. Dodržujte nariadenia, ostaňte v bezpečí domova a užívajte svoje dni v zdraví, v kruhu najbližších.  

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj titulnej fotografie: pixabay.com, https://hellogiggles.com/

01.04.2020 22:12