search england language

Úžasné video, ktoré vám prezradí čo sa oplatí vidieť na Faerských ostrovoch!?

Video, ktoré nakopne vaše cestovateľské sny! 

Úžasné video, ktoré vám prezradí čo sa oplatí vidieť na Faerských ostrovoch!?

Video, ktoré nakopne vaše cestovateľské sny! 

Skvelého cestovateľa, filmára a vlogera Patrika Paulínyiho, netreba asi príliž predstavovať. Na našom webe ste sa mohli ojeho cestách dočítať už viacero článkov a jeho cestovateľské videá sú taktiež veľmi populárne. Prejdime ale k jeho najnovšiemu dobrodružstvu, ktoré smerovalo na Faerské ostrovy. Patrik sa rozhodol stráviť mesiac na týchto ostrovoch a cestoval tam na osobnom aute až priamo zo Slovenska. Napriek nekonečne dlhej ceste, mu bolo auto veľkou odmenou v podobe nocľahu alebo resp. ubytovania. Hygiénu vykonával na verejných záchodoch a na variči si varil suroviny privezené zo Slovenska. Čo dodať, čakalo ho skvelé dobrodružstvo, ktoré ako je vidieť vo videu, si užil naozaj naplno. 

"Faerské ostrovy sú pre mňa pravdepodobne najkrajším miestom našej planéty. Je to jediné miesto, ktoré je stále nedotknuté a na horách sa budete cítit ako v rozprávke. Turistika v nádhernej prírode, kde hodiny nikoho nestretnete, no pocítite aká divoká je táto krajina ležiaca uprostred Severného Atlantického oceánu je neuveriteľným zážitkom." - prezradil Patrik.

Faerské ostrovy sú skupina malých ostrovov na severe Atlantického oceánu medzi Škótskom a Islandom. Sú autonómnym regiónom patriacim pod Dánske kráľovstvo. Od roku 1948 získali možnosť rozhodovať samostatne vo väčšine záležitostí okrem obrany a zahraničnej politiky. Krajina má aj vlastnú futbalovú reprezentáciu. Zaujímavosťou je, že názov Faerské ostrovy pochádza z faerského slovíčka Føroyar, čo v preklade pravdepodobne znamená „Ovčie ostrovy“. Obyvatelia sa tu živia hlavne chovom oviec, ktorých je na ostrove viac ako samotných obyvateľov. Takže ak sa rozhodnete Faerské ostrovy navštíviť, nezabudnite si pribaliť pršiplášť, pretože vás čaká chladné a upršané počasie. 

Ak máte viac otázok, tak možno vám pomôžu Patrikove odpovede v tomto videu: 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Patrik Paulinyi

 

06.11.2019 21:49