search england language

Útek do divočiny a noc strávená v kúzelnom autobuse - #TIPnaTRIP

V tajomných zákutiach nádhernej oblasti Veporských vrchov v Slovenskom Rudohorí, sa nachádza kúzelný retro autobus.

Útek do divočiny a noc strávená v kúzelnom autobuse - #TIPnaTRIP

V tajomných zákutiach nádhernej oblasti Veporských vrchov v Slovenskom Rudohorí, sa nachádza kúzelný retro autobus.

Bolo to ešte minulý rok, keď sa mi podarilo natrafiť na veľmi zaujímavý pobyt v divokej prírode. V krátkosti, Vám opíšem (ako #TIPnaTRIP) našu noc strávenú v čarovnom autobuse.

Ako náhle som na internete objavil toto miesto, automaticky som si spomenul na životopisný film "Útek do divočiny" (Into the Wild). Príbeh je o putovaní mladého muža menom Christopher, ktorého dobrodrúžstvo sa začína po ukončení vysokej školy v roku 1990. Chris sa odmietol začleniť do normálneho života a preto sa rozhodol zbaviť všetkého obmedzujúceho a chcel začať nový život v divokej prírode. Takmer dvojročné cestovanie po celej Severnej Amerike plné zážitkov, smerovali ďalšie Chrisove kroky na Aljašku, kde objavil kúzelný autobus. Ako pokračoval príbeh ďalej, sa dozviete po vzhliadnutí samotného filmu.

Vráťme sa späť k našej slovenskej verzií kúzelného autobusu. Počas predĺženého septembrového víkendu, sme sa rozhodli vydať na turistickú výpravu (v počte tri osoby), aby sme našli toto skvelé miesto a strávili tam noc. Ak hľadáte pokojné miesto v divokej prírode, tak ste na správnom mieste. Veporské vrchy nepatria medzi populárne miesta medzi turistami, preto je to ideálne miesto na noc strávenú pod hviezdami. 
V našom prípade sa jednalo o noc strávenú v objekte, ktorý miestny ľudia nazývajú aj "búda" alebo "starý včelín". Tento starý obytný príves, sa nachádza v sedle medzi nevýraznými kótami Mikulášsky vrch a (Hriňovská) Skalka na hrebeni, tiahnucom sa severo-južným smerom od vrchu Čierťaž do sedla Prašivá v južnej časti Sihlianskej planiny. Vedie tam viacero ciest, no tá naša sa začala z obce Lom nad Rimavicou. Keď sme konečne dorazili na miesto, čakalo nás prekvapenie v podobe slušne zariadeného interiéru a okolité prostredie nás úplne očarilo. Noc sa niesla v znamení praskajúceho ohňa a pozorovania hviezdnej oblohy. Krátko pred polnocou nás prekvapila partička turistou, ktorá si k nám prisadla a navzájom sme sa delili o príbehy a zaujímavé zážitky z ciest.Krátke video z tripu, nájdeš >>> TU <<<

 

Po absolvovaní tohoto "Aljašského dobrodrúžstva" na Slovensku, môžem iba odporúčiť každému, kto túži aspoň na chvíľu uniknúť z každodenného chaosu. Ak miluješ prírodu a dokážeš opustiť svoju komfortnú zónu pohodlia, tak toto je #TIPnaTRIP pre teba a tvojú partiu.

Sledujte nás aj naďalej na našom facebooku - instagrame a tešte sa na nové cestovateľské príbehy.

 

Zdroj: turistickamapa.sk, hiking.sk zdroj titulnej fotografie: dafson.sk

 

04.04.2017 22:01