search england language

Týždeň v hlavnom meste Estónska

Ak túžite po oddychu, prostredí s lesmi a vodnými plochami, tak máme pre vás super #TIPnaTRIP.

Týždeň v hlavnom meste Estónska

Ak túžite po oddychu, prostredí s lesmi a vodnými plochami, tak máme pre vás super #TIPnaTRIP.

Napadlo vás navštíviť niečo nové, netradičné a nie až tak navštevované? Čo poviete na Estónsko? 

Estónsko alebo aj Estónska republika je štát v severovýchodnej Europe. Od Fínska ho na severe oddeľuje zhruba 80 km široký Fínsky záliv. Na západe sa nachádza Baltské more. Suchozemskú hranicu má Estónsko na východe s Ruskom, no prevažná časť tejto hranice prechádza Čudským jazerom. Najdlhšia suchozemská hranica je na juhu s Lotyšskom.

Až 60 % rozlohy Estónska tvoria bohaté lesy a približne 4,5 % tvoria vodné plochy. Hlavné a zároveň najväčšie mesto sa nazýva Tallin a žije tu približne pol miliona obyvateľov. Krásne a zachovalé historické centrum mesta, je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Na východ od Tallinu sa nachádza Národný park Lahemaa, ktorý zaberá plochu takmer 500 km2
Oficiálnym jazykom krajiny je estončina a patrí medzi najzložitejšie a najmenej čitateľné europske jazyky. 

Ale prečo vám tu píšem o Estónsku? Pretože túto krajinu navštívil filmár a cestovateľ Simon Snopek a opäť natočil úžasné video zo svojej cesty. Keďže mal možnosť ako influencer spolu s ďalšími 8 ľuďmi navštíviť túto krajinu, tak neváhal a využil túto príležitosť na natočenie skvelého videa. Ak ste doteraz túto krásnu krajinu na mape prstom obchádzali, po vzhliadnutí tohto videa, budete mať chuť sa zbaliť a vyraziť. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Simon Snopek, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

21.09.2018 12:20