search england language

Spoznávanie krás Tatier cestou na Jahňací štíť

 Tento krát sa naša skupina Klobaskari on Tour rozhodla zdolať Jahňací štít (2 229,6m.n.m.)z ktorého je  výhľad na Belianske Tatry, okolité doliny, Lomnický štít, Pieniny.

Spoznávanie krás Tatier cestou na Jahňací štíť

 Tento krát sa naša skupina Klobaskari on Tour rozhodla zdolať Jahňací štít (2 229,6m.n.m.)z ktorého je  výhľad na Belianske Tatry, okolité doliny, Lomnický štít, Pieniny.

Naša cesta začala v Tatranskej Lomnici odkiaľ sme sa vydali ku chate pri Zelenom plese. Cesta viedla prevažne cez les takže sme si vychutnávali ten pokoj v prírode, zvuk lesa a občas aj výhľad na tatry (vidieť sme mohli napr. Lomnicky štít).

Pri chate pri zelenom plese sme si dali prestávku a začali sa chystať na výstup hore. Chata pri zelenom plese je postavená v nádhernej lokalite keďže z každej strany ju obkolesujú tatranské štíty. Od chaty sme sa vybrali po žltej značke hore prechádzame cez pleso ktoré svojim pokojom a krásou uchváti nejedného turistu. Tu sme mali šťastie keďže pri nás prechádzala skupina kamzíkov. Prekvapilo nás ako blízko nám dovolili sa k nimi priblížiť.  

Postupovali sme vyššie a vyššie keď sme prišli k úseku kde už kvôli bezpečnosti sú namontované reťaze. Tento úsek nie je moc náročný ide skôr o bezpečnejší prechod na vrchol. Po ceste na vrchol sme moc výhľady nemali keďže sme mali zamračené no dúfali sme že hore sa nám vyjasní. Naše prianie sa nám našťastie vyplnilo a hore sme mali krásny výhľad na zakázané belianske Tatry a okolie.   Niekoho možno tento vrch odradí keďže hore nie je kríž len tabuľka no rozhodne stojí za to tento vrch zdolať keďže ponúka krásnu trasu a neskutočné výhľady.

 Náš zostup viedol po rovnakej trase ako cesta hore takže sme už vedeli čo nás čaká.  Opäť sme mali šťastie na kamzíkov ktorý sa tu zas pásli. Zostúpili sme k chate pri zelenom plese kde naša cesta skončila.

 

Ak vás Klobáskari zaujali a chceli by ste o nich zistiť viac navštívte ich facebook.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články

25.08.2018 16:34