search england language

Spoznajte Krásu Zimného Baranca

Výstup na Baranec, tretí najvyšší vrch v Zapadných Tatrách (2185m.n.m) 

Spoznajte Krásu Zimného Baranca

Výstup na Baranec, tretí najvyšší vrch v Zapadných Tatrách (2185m.n.m) 

Voláme sa Klobaskari on Tour a od roku 2016 zdolávame slovenské vrchy a užívame si krásnu prírodu. Vždy keď sa nám uvoľní voľno v práci plánujeme ďalšiu výpravu do prírody. Keďže na Slovensku máme nádhernú krajinu je tu vždy čo objavovať. 

Výstup na Baranec sme mali naplánovaný  už dlhší čas, takže sme si každý  vybavili voľno, nachystali veci a vyrazili. Keďže ako Klobaskari vždy dávame ostatným turistom vedieť, že ideme na výlet aj tento raz sa pridalo viac ľudí. Nakoniec nás na výstup bolo celkom štrnásť a aj štvornohá turistka Arina . 

 Výstup  sme začali v Žiarskej doline o 7:30. Cestou hore sme mali neskutočné výhľady na okolitú prírodu. Prvá zastávka bola na Holom vrchu (1715 m.n.m.) kde sme počkali zvyšok skupiny a vydali sa na záverečné stúpanie.  Teplota bola zatiaľ relatívne príjemná, ale čím vyššie sme išli tým teplota išla smerom dole. Na Baranci už bola  teplota  oveľa nižšia ako dole takže sme si vychutnali výhľady na okolité vrchy ako napr. Kriváň, trocha sa posilnili a išli dole. Tam nastala dilema, že ako dole, keďže  v pláne bolo prejsť cez Smrek až na Žiarske sedlo a na Žiarsku chatu. Tam nastal problém keďže trasa bola pod snehom a hrozilo riziko pádu. Malá časť skupiny sa rozhodla ísť naspäť rovnakou trasou ako sme prišli, zvyšok sme pokračovali podľa plánu. Po čase nás opustila ďalšia malá skupinka ktorá to skúsila skratkou. My sme ďalej pokračovali na Smrek a na Žiarske sedlo, ale veľmi opatrne. Narazili sme aj na skupinku kamzíkov. Na Smrek sme nakoniec vystúpili, oddýchli si a pokračovali na sedlo. Na sedlo sme prišli s veľkým meškaním ako bolo plánované, ale odmenou nám bol krásny pohlaď na západ slnka. Na chatu sme  prišli už po tme, kde už nás čakala skupinka ktorá išla skratkou. Tam sme sa najedli a vydali sa do doliny kde už nás čakala skupinka, ktorá išla z Baranca inou trasou. Ako sa vraví tie najlepšie veci sú tie neplánované a dnes sa to potvrdilo. 

Cesta na Baranec

Okolie Baranca

Vrchol Baranca

Západ slnka na Žiarskom Sedle

Baranec

Cesta z Baranca

Ak vás Klobáskari zaujali a chceli by ste o nich zistiť viac navštívte ich blog Klobaskari-on-tour

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

02.12.2017 10:06