search england language

Spojenie divokého safari v Tanzánii a exotického Zanzibaru bola naozaj skvelá voľba - VIDEO

Návšteva Safari v Tanzánii bolo splnenie veľkého sna, ktorý sa konečne Lucke podaril zrealizovať. 

Spojenie divokého safari v Tanzánii a exotického Zanzibaru bola naozaj skvelá voľba - VIDEO

Návšteva Safari v Tanzánii bolo splnenie veľkého sna, ktorý sa konečne Lucke podaril zrealizovať. 

Východ slnka v Serengeti

Cestovateľka Lucka z Česka, o ktorej vás pravidelne informujeme sa nám opäť ozvala so svojim ďalším dobrodružstvom. Písali sme vám ako sa túlala po Novom Zélande, alebo ako spoznávala krásy Slovinska, kde vzniklo aj skvelé video. Tentokrát sa Lucka vydala na cestu oveľa ďalej. Jej kroky smerovali do Tanzánie, kde túžila zažiť tu pravú divočinu na Safari. Tanzánia, (Tanzánijská zjednotená republika), je štát v Afrike. Nachádza sa na východnom pobreží strednej Afriky. Vznikla zlúčením dvoch pôvodne nezávislých štátov Tanganiky, ktorý leží pri rovnomennom jazere, a Zanzibaru. Samozrejme to nezostalo iba pri divokom Safari, ale cesta pokračovala aj do Zanzibaru, kde si spolu s priateľom užívali krásne romantické chvíle na pláži. 

"Když jsme ale přemýšleli kam na líbánky, chtěli jsme samozřejmě něco speciálního. A co jiného, než náš “zapomenutý sen?” Myslím, že lepší líbánky jsme si vybrat nemohli. A protože nejsme válecí typy, které odjedou do all inclusive resortu, ale zase jsme si chtěli na ty líbánky i dopřát  a nechodit jen s krosnami na zádech, spojili jsme safari v Tanzánii se Zanzibarem. Týden tedy divoký dobrodrůžo a týden romantika na krásných pláží. To by šlo ne?" - prezradila Lucka.

Ak sa chcete dozvedieť koľko takáto cesta stojí, kedy je najlepšie vyraziť, či aké očkovania sú potrebné, určite si kliknite na tento odkaz kde sa všetko dočítate.

Keďže Lucku s priateľom čakala svadobná cesta, rozhodli to spojiť so splnením veľkého sna. Na tento trip sa vybrali na vlastnú päsť a až na mieste využili služby miestnej cestovky Suricata safaris. Podarilo sa im prejsť 4 národné parky za 5 dní. Navštívili Tarangire, Serengeti, NgoroNgoro, Lake Manyara a masajskú dedinu. Na safari spali v stane, počuli rev levov a hyen, trúbenie slonov a všetko sa to odohrávalo v blízkosti ich stanu. Keď sa ráno zobudili, prechádzali sa im okolo stanu zebry. No nie je to nádhera? Lucka hodnotí safari ako ich doteraz najväčší cestovateľský zážitok a obrovské dobrodružstvo ktoré určite odporúča zažiť. Viac podrobností sa dočítate na jej blogu sblondynounacestach.cz

Vychutnajte si úžasné video z poznávania safari v Tanzánii

Po divokom safari pokračovali na Zanzibar, kde strávili 7 dní a užívali si krásne pláže a horúce slnko. Na zanzibar prileteli z Arushy a našli tam krásne ubytovanie za pár korun priamo na pláži. Keďže chceli ostrov trochu precestovať a spoznať, bývanie si zabezpečili na troch miestach. Ak si chcete požičiať auto alebo skúter, musíte si vybaviť miestny vodičák. Ak si to nechcete príliž komplikovať, tak využiťe taxíky alebo miestny autobus za pár korun. 

"Po dobrodružném týdnu v divočině, jsme si chtěli užít trochu té romantiky na vyhlášených plážích Afriky na ostrově koření Zanzibaru.Musím říct, že byla skvělá volba spojit safari se Zanzibarem, nám stačil na Zanzibaru bohatě týden. Nechtěli jsme být jen na jednom místě, ale ostrov trošku poznat a proto jsme zvolili 3 místa na ostrově.
Let z Arushy trval hodinku a na letišti už nás čekal personál z hotelu, který nás přijel vyzvednout. Taxík stál 50 dolarů a jeli jsme hodinu."prezradila Lucka.

Ak sa chcete dozvedieť viac podrobností, ako napríklad čo koľko stojí, kam sa oplatí ísť pozrieť, kam sa ubytovať, alebo čo použiť ako najlepšiu voľbu na prepravu, sa opäť dočítate na blogu sblondynounacestach.cz

"První návštěva Afriky nás doslova okouzlila. Byl to úplně jiný svět, kerý jsme ještě neviděli a jsme rádi, že jsme si za líbánky zvolili zrovna tuto destinaci."

Takže ak tiež rozmýšľate o podobnom dobrodružstve ako Lucka, určite to skúste. Treba nabrať odvahu informácie o danej destinácii a všetko to zvládnete aj sami bez predražených cestoviek. Ako sama píše, určite sa to oplatí pretože je to nezabudnuteľný zážitok a splnenie veľkého sna. 

Viac zaujímavostí a článkov od blondýnky na cestách, sledujte na jej facebook stránke.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: archív sblondynounacestach.cz

11.11.2018 20:18