search england language

Skupina Uhol Dopadu predstavuje dve nové skladby z nového singlu DOKEDY

Dve nové skladby z dielne trenčianskej skupiny Uhol Dopadu.

Skupina Uhol Dopadu predstavuje dve nové skladby z nového singlu DOKEDY

Dve nové skladby z dielne trenčianskej skupiny Uhol Dopadu.

Skupina Uhol Dopadu  vznikla na jar roku 2008 a odvtedy už stihli vydať Album "No a čo!" (2009),EP "Nezabudnem" (2011) a Album Spoločne.... (2014). Skupina funguje v zložení Ivan, Peter, Mišák, Roman, Damián. Dnes  nám predstavili nové skladby z nového singlu DOKEDY. 

Skupina k skladbám povedala aj pár slov: 

SKUTOK


Rok 1989, veľmi silný míľnik, nielen pre dejiny Slovenského národa, ale aj pre všetky postkomunistické krajiny. Naše mamy, otcovia, babky, dedovia v tomto roku porazili synonymum pre neslobodu, cenzúru, klientelizmus, .. a celkovo šedú dobu ktorá sa príznačne schovávala pod pomenovaním komunizmus. Všetci s nadšením, za hluku štrngajúcich kľúčov čakali zmenu ktorá náš kraj priblíži k modernej krajine, zmenu ktorá si bude vážiť občanov, spravodlivosť, práva,... 
Problém nastal, že pri samotnej transformácií krajiny na demokratickú, sa medzi politickými elitami objavili ľudia, ktorí nekalé praktiky z čias socíku mali v sebe zakorenené a žiaľ, nepadli spolu s padajúcim systémom. Tento mor doslova narušili rast toho slobodného stromu, ku ktorému nejeden človek mávajúc kľúčmi vzhliadal. Mor ovládol najzraniteľnejšiu dobu formujúceho sa demokratického štátu – jeho vznik. Nasledovali hektické časy v 90s, kedy občania, už Slovenskej republiky, boli konfrontovaní zoči voči systémom, ktorý chráni iba vybraných a kde nespravodlivosť doslova mučí a zabíja pravdu. Preto táto pesnička priatelia – chceme pravdu konečne oslobodiť, chceme krajinu za ktorú v 89 bojovali naše mamy a chceme už konečne počuť, že SKUTOK SA STAL !!! 
 

 

PRÁVA!


Práva – dnes už toľko omieľané slovo, až sa začíname báť, že stráca na svojom význame, svojej dôležitostí, svojom opodstatnení. Pesničkou chceme upozorniť, že ak o tomto slove a tým čo je za ním prestaneme rozmýšľať, dostanú sa tí, ktorí nám chcú naše práva pošliapavať do obrovskej výhody - čo sa môže vyhrotiť do situácie, že to čo nám je dnes samozrejme, pre ďalšiu generáciu byť nemusí.
Áno, uvedomujeme si Hobbesovho Leviathana a teda, že pri existencii štátu, človek musí odovzdať časť slobody (práv), aby zoskupenie ako štát mohlo fungovať, ale chceme upozorniť nato, že pokiaľ si mladšia generácia nezačne uvedomovať a nebude bojovať za svoje práva ktoré máme teraz, časom sa budú regulovať, až nakoniec sa dostaneme tam odkiaľ sme celkom nedávno vyliezli – z rite menom totalita. Tak bojuj za svoje PRÁVA !!

 

Ak sa vám tvorba Uhlu Dopadu páči sledujte ich facebook ,kde nájdete aktuálne novinky a informácie.

 

  • Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
    Nezabudnite sledovať náš facebook instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

 

Zdroj : https://www.facebook.com/uholdopadu/

10.12.2017 12:22