search england language

Prvý slovenský prechod z pobrežia Antarktídy na Južný pól - DOKUMENT.

Expedícia na Južný pól aká tu ešte nebola.

Prvý slovenský prechod z pobrežia Antarktídy na Južný pól - DOKUMENT.

Expedícia na Južný pól aká tu ešte nebola.

Cestovanie po svete je naozaj úžasná vec a mnoho slovákov denne objavuje krásne miesta, ktoré určite stoja za návštevu. Hovorím o destináciach ktoré sú viac menej bežné, prevažne teplé a medzi cestovateľmi obľúbené. Čo by ste však povedali na trochu dosť zimnú ba priam až mrazivú destináciu? To čo dokázal cestovateľ Martin Navrátil je naozaj fenomenálne. Viete si predstaviť, že šlapete 47 dní počas ktorých vás sprevádzajú mrazivé teploty viac ako -40 stupňov, ťaháte za sebou sane s vybavením ktoré vážia okolo 100kg a na pešo prejdete 1074km? Tak presne toto sú údaje, ktoré si Martin môže pripísať k svojej úspešnej expedícii. Za posledné týždne a dni sa o tejto expedícii hovorilo naozaj všade. Martin pritiahol pozornosť snáď celého sveta, ale samozrejme zaslúšene, pretože o takomto úspechu musí svet počuť a tešiť sa spolu s ním. Veľmi sa teším, že stále sú slováci ktorí vo svete reprezentujú našu krajinu a prinášajú naozaj úžasné úspechy.

Martin je tiež zakladateľom známeho cestovateľského portálu Travelistan na ktorom nájdete okrem skvelého čítania v podobe blogov, aj super cestovateľské tipy, poradenstvo, zážitky z ciest, pozvánky na skvelé podujatia či prednášky a mnoho ďalšieho. Keď si otvoríte stránku www.travelistan.sk tak okrem toho čo som už spomínal tam nájdete aj playlist na podcastovú reláciu "Choď do..." kde odporúčam vypočuť úplne prvé rozhovory a pocity s Martinom po expedícii z Južného polu. Prejdime však k vizuálnej novinke tejto expedície, ktorú Martin zverejnil v podobe dokumentu na svojom YouTube Travelistan

"V dokumente sa nedozviete len to aké sme mali podmienky, ale aj ďalšie zaujímavosti z polárnického života." - prezradil Martin. 

 Takže ak vás zaujímajú všetky podrobnosti ohľadom tejto úžasnej expedície, tak nech sa páči. 

Viac aktuálnych informácii nájdete na Martinovej facebook stránke alebo instagrame.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: archív www.facebook.com/travelistan, youtube.com Travelistan

13.02.2023 20:05