search england language

Prečo sa neoplatí podceňovať stav vášho vozidla?

Osobné auto je dopravný prostriedok takmer každého z nás, kto je jeho vlastníkom a preto sa treba o auto aj vedieť postarať.

Prečo sa neoplatí podceňovať stav vášho vozidla?

Osobné auto je dopravný prostriedok takmer každého z nás, kto je jeho vlastníkom a preto sa treba o auto aj vedieť postarať.

Neviete si bez neho predstaviť ani jeden deň. Vďaka nemu prídeme do práce načas, poskytne nám pohodlie pri dlhých cestách a máme možnosť viac spoznávať vzdialené miesta, do ktorých sa nedostaneme inak ako len vlastným motorovým vozidlom. Na každú domácnosť dnes priemerne pripadajú tri autá. Možno by vás zaujímalo, kto má tie vaše, že? Viete ale prečo sa neoplatí podceňovať stav vášho motorového vozidla?


Ovplyvňujete životnosť vášho auta

Ak sa o auto pravidelne nestaráte, určitým spôsobom skracujete jeho životnosť. Auto potrebuje pravidelné kontroly u mechanika a je jedno, či vám vadí, že platíte veľa za automechanika, alebo nie. Ak podceníte starostlivosť o svoje auto, môže sa stať napríklad aj to, že sa kolesá na vašom aute nebudú vracať do priameho smeru jazdy. Ovplyvní to nielen vašu spotrebu a opotrebovanie pneumatík, ale i samotné ovládanie vášho motorového vozidla. V tomto prípade nesmiete ani len chvíľku váhať a musíte hľadať autoservis, ktorý má potrebný prístroj na nastavenie geometrie kolies.

Nikdy nepodceňujte technické závady na vašom aute a akonáhle sa vám niečo nebude zdať, kontaktujte svojho automechanika.


Ohrozujete svoj život a život všetkých účastníkov cestnej premávky

Počet dopravných nehôd neustále rastie. Zamysleli ste sa nad tým, že nielen ľudský faktor, ale aj zlý stav automobilu je hlavnou príčinou vzniku dopravných nehôd? Ak auto nebudete pravidelne servisovať, žiaľ môžete byť aj vy účastníkom takejto nehody. Neviete vopred predpovedať, čo sa autu stane. Pokojne sa vám môže auto pokaziť na diaľnici alebo na veľmi frekventovanej ceste prvej triedy.

Prečo sa teda neoplatí podceňovať stav auta? Neoplatí sa ho podceňovať najmä preto, ak nemáte peniaze na nový automobil a chcete si toto auto ešte pár rokov užívať. Neoplatí sa aj preto, lebo staršie a ešte k tomu neservisované auto môžeme pokojne nazvať aj ako časovanou bombou. Nikdy neviete, kedy vám „odíde“.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com

24.03.2018 14:12