search england language

POMALO - festival udržateľnosti

Tak ako aj organizátorom festivalu POMALO, tak ani občanom našej planéty by nemalo byť jedno, kam ako spoločnosť smerujeme!

POMALO - festival udržateľnosti

Tak ako aj organizátorom festivalu POMALO, tak ani občanom našej planéty by nemalo byť jedno, kam ako spoločnosť smerujeme!

 

 

A vieme, že nie je nás málo! Presvedčili sme sa o tom aj priamo na festivale, kde aj náš magazín Dafson v rámci spolupráce zavítal. Pridajte sa k nám!

Tohtoročný pilotný ročník festivalu udržateľnosti spojil každého, komu záleží na životnom prostredí a šetrnom lifestyle. Slow fashion, zero waste, etická móda, udržateľný dizajn, fair trade, eko, bio,...

Na obrázku vidíte 3D tlačenú hru - skladačku modelu Vysokých Tatier, ktorú hráč musí správne poskladať podľa reliéfu.

To boli hlavné témy festivalu, ktoré rezonovali v inšpiratívnych prednáškach, diskusiách a workshopoch.

Aby sa rečiam daj aj reálny výstup, počas festivalu bol zorganizovaný SWAP čiže vzájomná výmena oblečenia. Festival dal priestor výrobcom, dizajnérom a značkám vytvárajúcim módu, kozmetiku, šperky a doplnky do domácnosti, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu. Boli tam aj organizácie, ktoré sa venujú rozvoju týchto činností, ktoré odprezentovali svoje aktivity. 

Na festivale nám festivalové dni spríjemnila oddychová zóna, detský kútik či chutné vegánske občerstvenie. Celý festival sa niesol v uvoľnenej atmosfére, kde sme spoznávali zodpovedný prístup k životu.

Spoluorganizátormi a garantmi podujatia boli organizácia Fashion revolution (Fashion Revolution Czech Republic and Slovakia), IPRUM (Inštitút pre rozvoj udržateľnej módy) a INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky).

Festival POMALO sa koná každý rok v Starej Tržnici a my budeme radi ak bude každý rok viac a viac návštevníkov pretože je na ňom čo vidieť a aj v rozhovore sa dozviete, že udržateľná móda nieje len životný štýl, ale aj jediná voľba, pre krok vpred a pre budúcnosť našej planéty. 

Magazín Dafson pre vás, vážení čitatelia, natočil aj rozhovor s organizátorkou festivalu so Zuzkou, ktorý si môžete vychutnať práve teraz.

Tešíme sa na Vašu návštevu POMALO festivalu budúci rok a dúfame, že sa Vám článok páčil.

Nekecaj a cestuj, ale nezabudni na ekológiu!

Pomalo ďalej zájdeš ;)

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

Zdroj fotografií: Marek Beňovič

21.10.2019 23:46