search england language

Počas víkendu sa konala denná a nočná ligová súťaž, na ktorej si polepšilo viacero družstiev.

Prinášame aktuálne výsledky z ligových hasičských súťaží SSHL a NHL.

Počas víkendu sa konala denná a nočná ligová súťaž, na ktorej si polepšilo viacero družstiev.

Prinášame aktuálne výsledky z ligových hasičských súťaží SSHL a NHL.

Vážení a milí priatelia, kamoši, fanúšikovia hasičského športu. Ďalší súťažný víkend máme úspešne za sebou a my si o ňom teraz niečo povieme.

V sobotu 1.7.2017 sa uskutočnili dve veľmi pekne pripravené ligové súťaže. Denná, ktorá sa radí do skupiny súťaží SSHL a nočná, ktorá je súčasťou NHL. Keďže obe súťaže boli ligové mnoho družstvám išlo o veľa.

My si najprv povieme niečo o tej dennej. 5.kolo SSHL sa konalo na Staškove, kde už od začiatku súťaže padali veľmi pekné časy a tímy predvádzali ukážkové útoky. A však našli sa aj také, ktorým to nevyšlo úplne podľa predstáv. V ženskej katregórii si svoju reputáciu z predošlého kola napravili dievčatá z Ihrišťa kedy svoj útok odštartovali z poradového čísla 6. toto číslo sa im stalo osudným aj pri výslednom čase, kedy sa časomiera zastavila v 16-stej sekunde presnejšie 16,375s. a to na pravom terči. Takýmto časom nasadili ostatným súperkám veľmi vysokú laťku, tú sa však nikomu nepodarilo prekonať a tak si dievčatá odniesli domov prvé miesto a plný počet bodov do tabuľky. Druhé miesto sa podarilo obsadiť dievčatám z Mostišťa s časom 17,952s. a na tretom mieste skončili dievčatá z Hliníka nad Váhom s časom 18,756s.

V mužskej kategórii to bolo o dosť zaujímavejšie kedy sa prvých 10 miest nepohlo nad 14 sekúnd a tak sa hralo o naozajstné stotinky. A však ten úplne najrýchlejší útok sa podaril mužom z Bytčice s časom 14,036s. druhé miesto Mojšová Lúčka 14,076s. a tretie miesto Hliník nad Váhom 14,305s. Chlapi z Hliníka nad Váhom sa týmto kolom stali držiteľmi najrýchlejšieho zostreku a to na ľavej strane 13,499s.

Nuž a poradie v tabuľkách po 5.kole SSHL je následovné:

 

Ženská kategória:

1.Ihrište -55bodov

2.Mostište-48bodov

3.Hliník nad Váhom-45bodov

 

Mužská kategória:

1.Dolný Hričov- 101bodov

2.Rudinka-96bodov

3.Trnové-90bodov

 

Z dennej súťaže v Staškove sa presunieme na tú nočnú do Dolného Hričova, kde sa konalo 4.kolo NHL .To, že domáci si tento rok na príprave tratí a celkovo celej súťaže dali naozaj záležať vykazovali aj výsledky, ktoré počas celého večera padali.  Ako prvý svoj štart odpálili domáci chalani a od začiatku až do konca sa im podarilo udržať na prvom mieste s výsledným časom 14,56s. Druhé miesto získali chalani zo Safirs KMS s časom 14,77s. a na tretom mieste sa umestnili KL auto Jasenové s časom 14,79s. To, že trať bola naozaj dobre pripravená a rýchla dokazujú časy aj v ženskej kategórii, kedy ako druhé svoj útok predviedli domáce ženy a ten ukončili s výsledným časom 17,40s. a takmer po celý čas sa im darilo s týmto časom držať si prvé miesto až kým si svoj opakovaný pokus neodštartovali dievčatá z Kolárovícposunuli domáce ženy na druhé miesto o 4stotinky sekundy, keďže ich výsledný čas bol 17,36s. Na tretom mieste sa umiestnili ženy z Bytčice s časom 18,16s. Keďže dievčatá z Bytčice nie sú ligový tím, tretie ligové miesto si odniesli ženy z Hliníka nad Váhom a tak  svoj bodový náskok pred Blažovcami ešte o trošku zväčšili.

Ligové poradie po 4.kole NHL v Dolnom Hričove:

 

Ženská kategória:

1.Hliník nad Váhom- 72bodov

2.Blažovce-67 bodov

3.Kolárovice-51bodov

 

Mužská kategória:

1.Dolný Hričov- 87bodov

2.Setechov- 74bodov

3.Štiavnik-72bodov

Touto cestou by sme Vás aj radi pozvali na Hasičskú pohárovú súťaž, ktorá sa uskutoční 8.júla 2017 v Hliníku nad Váhom. Po súťaži prebehne Mega Oldies Párty pod holým nebom s hitmi 70. 80. a 90. rokov. Hlavným hosťom večera, bude Julo Viršík so svojou show TWENTY FIVE. Takže sa je určite načo tešiť!
Pridaj sa na udalosť a zúčastni sa tejto skvelej párty aj ty!

O ďalších výsledkoch a aktualitách Vás budeme informovať.

Ak sa Vám článok páčil, podporte ho zdieľaním a sledujte nás na našom FACEBOOKU

 

 

 

Zdroj fotografií Adriána Ballayová

04.07.2017 19:57