search england language

Petícia za zákaz kožušinového chovu

Zastavme kožušinové farmy na Slovensku.

Petícia za zákaz kožušinového chovu

Zastavme kožušinové farmy na Slovensku.

Viete si predstaviť, že by vás zatvorili do klietky a strávili by ste tam zvyšok svojho života? Tak to je ešte ten lepší prípad, pretože množstvo zvierat toto zaobchádzanie neprežije. Toto strašné zaobchádzanie so zvieratami musí byť zastavené a potrestané. Všetci si predsa zaslúžime prežiť svoj život dôstojne a slobodne. Neplatí to iba o nás ľuďoch, ale aj o zvieratách. Ľudia pri moci a peniazoch neustále túžia po novinkách či výstrelkoch módy, ktoré udáva aj svet kožušín. Vôbec nevnímajú, alebo nechcú vnímať to, aké to ma konečné dôsledky. Práve preto by sa mali šíriť informácie o týraní zvierat a kožušinovom priemysle. 

Tisíce zvierat sa tlačia v malých drôtených klietkach. Sú vystresované, nemôžu sa prebehnúť ani si pohodlne ľahnúť. V agónii sa navzájom napádajú a na tele im hnisajú otvorené rany, ktoré si vyhrýzajú. Kožušinové farmy sú desivé miesta, kde v strachu prežívajú a zomierajú milióny líšok, norkov, činčíl. Život v zajatí je pre ne trápením a v malých klietkach sa doslova zbláznia. Príbeh norka Norberta sa končí pomalou smrťou v plynovej komore. Ľudí, ktorým nie je osud zvierat na kožušinových farmách ľahostajný, pribúda. A pribúda aj krajín, ktoré tieto barbarské praktiky postavili mimo zákon. Len v Európe kožušinové chovy zakázalo 13 krajín – medzi inými aj Británia, susedné Rakúsko, krajiny bývalej Juhoslávie a vlani aj Česká republika. O zákaze sa rokuje dokonca aj na Ukrajine a v Bulharsku. Je načase, aby sme aj my na Slovensku poslali kožušinové farmy do histórie, lebo v 21. storočí už naozaj nemajú miesto. Pripojme sa ku krajinám, ktoré to už dokázali! 

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Humánny pokrok je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Môžem iba dodať, že odvádzajú naozaj skvelú prácu a držím im palce aby sa im podarilo vyzbierať čo najviac podpisov a zastavili tak kožušinové farmy. 

Ak chcete pomôcť, tak môžete PODPÍSAŤ PETÍCIU TU.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: ideochlp.sk, vimeo.com

27.03.2019 12:58