search england language

Partia kamarátov na dobrodružnom tripe po západnej Amerike - VIDEO

Cestovateľské video počas 12 dňovej cesty po západnej časti Ameriky.

Partia kamarátov na dobrodružnom tripe po západnej Amerike - VIDEO

Cestovateľské video počas 12 dňovej cesty po západnej časti Ameriky.

Leto a s ním spojené dovolenky, sa nezadržateľne blíži a preto tu máme pre Vás ďalšie inšpirujúce video z Ameriky. Partia zo Slovenska, sa vybrala spoznávať krásne miesta za veľkou mlákou. Ako to celé dopadlo?

Prečítajte si krátky príbeh z cesty a inšpirujte sa videom, ktoré bolo natočené na GoPro kameru.

Naše putovanie začalo príletom do San Francisca, kde sme odštartovali našich 12 dni na cestách západu. Prešli sme približne 6000 kilometrov autom, naprieč štátmi California, Utah, Nevada a Arizona. Časť našej „výpravy“ sme strávili na Death Valley bez signálu, wifi pripojenia, či nejakej civilizácie. No takisto aj na známej Route 66 (tam sme už občasne našli nejaký signál :)).

Navštívili sme indiánsku rezervácie s pôvodnými obyvateľmi alebo ranč s koňmi v púšti. Počas kempovania v národných parkoch Yosemite, Zion a Arches sa nám podarilo v jednom z nich stretnúť originálneho rengera (presne ako mal medveď Yogi :)).

Najväčším skvostom celého cestovania bola piesočná jaskyňa Antalope, kde sme sa o vlások vyhli piesočnej búrke. Prehliadka 20 minút po nás, to šťastie už nemala. Novú silu sme načerpali na Malibu, kde sme si my, bazénoví plavčíci, vymenili zopár slov s tými plážovými. Užili sme si horúce lúče Grand Canyonu a neuveriteľný západ slnka na Horseshoe Bende.

Zažili sme horúce dni, chladné noci, piesočne búrky, strach z medveďov v kempoch, no aj napriek tomu sme si vychutnali neopakovateľne okamihy na západe Ameriky. Svoje cestovanie sme začínali a končili v „civilizácií“. Spravili sme si prehliadku nielen San Francisca, Las Vegas, ale aj olympijského mesta Salt Lake City. Na tomto mieste sme svoj west coast trip ukončili a odleteli na naše maličke, no zato nádherné Slovensko.

Zoznam navštívených miest

SAN FRANCISCO → ✓ YOSEMITE NATIONAL PARK → ✓ SEQUIOA NATIONAL PARK → ✓  MALIBU → ✓ LOS ANGELES → ✓ DEATH VALLEY → ✓ LAS VEGAS →  RED ROCK CANYON PARK → ✓  HOOVER DAM → ✓  KINGSMAN ROUTE 66 → ✓ GRAND CANYON → ✓  ANTELOPE CANYON → ✓  MONUMENT VALLEY → ✓ ZION NATIONAL PARK → ✓  ARCHES NATIONAL PARK → ✓  WARNER LAKE → ✓  SALT LAKE CITY → ✓

 

Ak sa Vám článok páčil, budem rád ak budete zdieľať ďalej medzi sebou a určite sa môžete tešiť aj na ďalšie zaujímavosti z ciest cestovateľov.
Pre viac článkov a zaujímavostí sledujte náš FACEBOOK alebo INSTAGRAM.

 

 

Zdroj: youtube.com, Štefan Džubera

11.06.2017 14:41