search england language

Originálne darčeky pre vašich blízkych

Nájsť darček pre nášho milovaného blízkeho človeka je v súčasnosti jednoduchšie. Stačí zájsť do obchodných centier, prezrieť ponuky pár obchodov a darček máme kúpený.

Originálne darčeky pre vašich blízkych

Nájsť darček pre nášho milovaného blízkeho človeka je v súčasnosti jednoduchšie. Stačí zájsť do obchodných centier, prezrieť ponuky pár obchodov a darček máme kúpený.

Kedysi naši rodičia a starí rodičia darčeky nenakupovali v obchodných centrách, ale vyrábali si ich. Žiaľ, doba sa odvtedy zmenila a v posledných rokoch si ľudia skôr cenili lacné výrobky z Ázie ako výrobky vyrobené na Slovensku. Ak chcete svojich blízkych obdarovať niečim jedinečným, niečim originálnym, máme pre vás pár zaujímavých inšpirácií.

Fotografie z mobilu/ foťáku

Ak radi fotíte a je vám ľúto, že fotky vám ostávajú len v mobilnom telefóne/ v počítači, ale chcete blízkych potešiť peknými fotografiami z výletu/ dovolenky, naštartujte svoju tlačiareň, kúpte si kvalitný lesklý fotopapier a vytlačte si odfotografované fotky. Z takýchto fotografií môžete vytvoriť fotoalbum z vlastnými popiskami. Nemyslíte si, že spoločné fotky z výletu/ dovolenky alebo z akejkoľvek inej príležitosti by neboli originálnym darčekom pre obdarovaného?


Hand made výrobok

Ak viete pliesť, šiť, vyšívať, háčkovať a kresliť, originálnym darčekom pre vašich blízkych bude jednoznačne váš výtvor. Upleťte deku z hrubej priadze, ušite prehoz na jedálenský stôl, vyrobte originálne podsedáky na jedálenské stoličky, alebo zrenovujte starý kus nábytku a spravte z neho originálnu dekoráciu. Vymyslieť môžete naozaj čokoľvek. Stačí sa inšpirovať na internete, ale ak ste dostatočne kreatívni, dokážete niečo vymyslieť aj sami. Hand made výrobok ocenia všetky generácie, vrátane tej mladej. Slow fashion, hygge štýl a vplyv minimalizmu nás vo výraznej miere ovplyvňuje a už nepotrebujeme vlastniť tucet nekvalitných vecí, ale potrpíme si na kvalitu a nie na kvantitu.

Ak chcete potešiť svojich blízkych, vyrobte im niečo, čo sa im určite bude páčiť a po čom už možno dlhšiu dobu túžia. Darčeky od srdca sú tie najkrajšie darčeky. Spomienky na fotografiách a hand made výroboky sú tie najoriginálnejšie darčeky, ktoré svojim blízkym môžete podarovať.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com

24.03.2018 13:07