search england language

Opevnené mesto na vode Heusden a jeho krásne zákutia

Navštívili sme staré opevnené mestečko v Holandsku a zaznamenali to na video.

Opevnené mesto na vode Heusden a jeho krásne zákutia

Navštívili sme staré opevnené mestečko v Holandsku a zaznamenali to na video.

Nová radnica

Počas prvého týždňa v novom roku, sme vyrazili na trip do starého opevneného mesta Heusden v Holandsku. Okolo celého mesta sa nachádza voda a hradba v podobe vyvýšeného kopca. V minulosti bolo mesto okupované španielmi, vzniklo tam viacero požiarov a tiež bolo zaplavené morom. Štatistiky tvrdia, že v roku 2007 malo mesto okolo 1 500 obyvateľov, no dnes to už môže byť o niečo viac.

Rybárska banka

Prístav

Napriek tomu, že mesto zažilo v novembri roku 1944 vážnu devastáciu, oplatí sa ho navštíviť. V roku 1968 sa začalo s obnovou opevneného mesta Heusden v starom štýle. Tento rozsiahly projekt obnovy prebiehal štyridsať rokov. Najbližšie mestá sú Waalwijk juhozápadne od Heusden a 's-Hertogenbosch na východe. Počas našej návštevy bolo chladno cca 2°C a veterno, ale spríjemňovali nám to slnečné lúče, ktoré nás príjemne zahriali. Nachádza sa tam viacero starých mlynov a taktiež tam nájdete menší prístav s loďami a jachtami. 

Takéto video sa nám podarilo natočiť z návštevy mesta Heusden.

Touto cestou zároveň spúšťame nový cestovateľský projekt #nekecajacestuj prostredníctvom ktorého sa dozviete zaujímavosti z destinácií po celom svete. Povieme si rôzne zaujímavosti z danej krajiny, ako sa rýchlo a lacno dostať do Vami vysnívanej destinácie, nejaké tipy kam sa oplatí ísť pozrieť a ďalšie vychytávky pre milovníkov cestovania. Takže určite nás sledujte aj naďalej a už čoskoro Vám predstavíme tento nový projekt.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook, instagram a samozrejme YouTube kanál, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

 

Zdroj: youtube.com, zdroj fotografií: G.Lanting

14.01.2018 14:11