search england language

Očarujúce Filipíny, ktoré vzbudia cestovateľskú horúčku a navnadia vás na nové dobrodružstvo.

Dobrodružna cesta manželského páru do Filipín, vás naozaj pohltí a začnete si baliť kufre.

Očarujúce Filipíny, ktoré vzbudia cestovateľskú horúčku a navnadia vás na nové dobrodružstvo.

Dobrodružna cesta manželského páru do Filipín, vás naozaj pohltí a začnete si baliť kufre.

Ak stále rozmýšľate nad letnou dovolenkou, tak je na čase si vybrať to správne miesto. Chcete ísť na hory a užiť si turistiku v chladnejšom prostredí, alebo by ste sa skôr vybrali za exotikou? 
Čo poviete na #TIPnaTRIP do očarujúcich Filipín? Manželský pár Matej a Janka, ktorí radi cestujú, spoznávajú nové krajiny a nedávno navštívili túto úžasnú krajinu a na pamiatku natočili parádne video. No skôr ako prejdeme k samotnému videu, Matej nám poslal aj niekoľko zaujímavostí a postrehov z tejto krajiny.

Vedeli ste, že?

Hoci kedysi boli Filipíny najbohatšou krajinou v Ázii, sú oficiálne označované za zaostalú krajinu.Matinlock island-El nido
Nedávno sme sa rozhodli, že navštívime Filipíny, kedže juhovýchodná Ázia sa nám veľmi páči. Po Thajsku, Malajzii a Indonézii sme sa rozhodli pre túto krajinu. Každú cestu, si vždy naplánujeme 4-5 mesiacov dopredu. Necestujeme cez cestovky, ale si bookneme letenky a hotely sami.
 
Na Filipínach sme navštívili Palawan, Boracay, Bohol a Panglao.
Filipíny majú 7 107 ostrovov a navštíviť aspoň polku z nich, by trvalo večnosť kedže letecká infraštruktúra 
je tam dosť komplikovaná a strávite zhruba jeden celý deň presunom z jedného ostrova na druhý. My sme tam strávili 2 týždne a viac sa do nášho itinerára bohužiaľ nezmestilo. Každý z ostrovov čo sme navštívili má svoje čaro a zároveň je každý iný.
 
Na Palawane nás prekvapilo to, že z letiska, ( Puerto Princesa) do El nida (zhruba 5 hodín autom) sme videli asi viac ako 500 voľne pobehujúcich psov a nefungovala tam elektrina (v El Nide bola zavedená koncom roku 2015). Po ceste sme prechádzali okolo obchodov, kde si ľudia nakupovali šaty v obchode bez svetla len s baterkou v ruke. Ale čo sa týka ľudí, tak boli neskutočne milí a ochotný pomôcť. Krajina je tam neskutočne krásna. Určite odporúčame výlety na okolité ostrovy a lagúny.

El nido-Palawan
 
Boracay je skôr párty ostrov a mnohí ho prirovnávajú k Ibize, ale s tým rozhodne nesúhlasíme. Po prečítaní zopár cestopisov sme váhali, ale nakoniec nás Boracay
príjemne prekvapil. Páčil sa nám tam nočný život, kde to žilo a hlavne pláže tam boli pekné a neboli preplnené, ale to sme možno dobre trafili termín.
Zhruba 90 % turistov bolo z Ázie a zvyšok z USA a Európy.
 


Boracay-White beach


Boracay-Sunset
Na Bohole nás najviac zaujala rieka Loboc, kde sa plavíte džunglou a Chocolate Hills, prírodne vytvorených
viac ako 200 kopcov, ktoré vyzerajú ako mraveniská. Celkovo tam žijú veľmi skromný a milí ľudia.

Na záver ešte jedna vtipná príhoda, ktorá utkvela Matejovi v pamäti.

 
Na jednom hoteli, sme sa rozprávali s majiteľom, ktorý zamestnal zahradníka filipínca a dal si doviesť kosačku z Nemecka, lenže po týždni sa kosačka pokazila a tak sa spýtal zahradníka ako je to možné, keď bola úplne nová. Ten sa neskôr priznal, že ju pokazil sám, lebo tento stroj mu kradol prácu a tak odvtedy asi 200 metrov štvorcových, strihá 20 cm nožnicami na trávu každý deň dookola. Ľudia si tam
prácu veľmi vážia, ale na druhej strane, niektorí rodičia posielajú malé deti k turistom, aby spievali či tancovali a pýtali si nejaké drobné. Dokonca aj keď sme sa chceli
vyfotiť, hneď hovorili "money".

Tak a to najlepšie na koniec. Video, ktoré zachytáva celú cestu a zážitky tohoto manželského páriku zo Slovenska. Za kameru sa postavil a celkovú úpravu si zobral na starosti sám Matej, takže klobúk dole.

 
Nám sa na Filipínach páčilo veľmi a príroda je tam neskutočne krásna. Dúfame, že sa tam raz vrátime.
 


Matinloc shrine-El nido

Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním a išpirujte ľudí vo svojom okolí.
Pre viac článkov o cestovaní sledujte náš facebook.

 
 
Zdroj: vimeo.com, zdroj fotografií archív: Matej K.
 

05.05.2017 23:19