search england language

Neskutočné video, zachytávajúce jedno z najväčších dobrodružstiev.

Júnové dobrodružstvo po východných fjordoch Islandu.

Neskutočné video, zachytávajúce jedno z najväčších dobrodružstiev.

Júnové dobrodružstvo po východných fjordoch Islandu.

O cestovaní na Island a spoznávaní tohto ostrova sa popísalo už naozaj veľa. Aj na našom webe ste sa mohli dočítať rôzne zaujímavosti, alebo skvelé videá z tohto čarovného ostrova, ktorý láka čoraz viac turistov. Nedávno sa však objavilo úžasné video z dielne  Hike the World a ako inak video je opäť na vysokej úrovni. Video je spracované naozaj úžasne a po prechádzke nádherným lesom Malých Karpát a Slovenského raja, si môžete vychutnať a inšpirovať sa tripom po dnes už tak populárnom ostrove. 

V polovici júna sme sa vydali smerom k jednému z najväčších dobrodružstiev v našich životoch - turistika po východných fjordoch Islandu. Po prvom dni v hlavnom meste Reyjkjavík sme sa vnútroštátnym letom premiestnili do malého mestečka Borgarfjörður eystri, ktoré predstavovalo začiatok nášho 5 dňového treku. 
Počas 5-dňovej trasy sme spali v krásnych horských chatách, kde sme si museli sami variť, kúriť a spali sme vo vlastných spacákoch. Výhodou však je, že počas celej trasy sme nestretli ani jediného turistu, namiesto toho sme videli stovky puffinov (mníšik bielobradý), soby, tulene a mnoho ďalších zvierat, ktoré u nás nenájdete. Brodili sme divoké ľadové potoky v dôsledku topiaceho sa snehu, prebárali sme sa do stále prítomnej snehovej prikrývky a zažili útoky hniezdiacich vtákov. Práve preto to bola jedno z najväčších dobrodružstiev aké sme zažili.

Celú trasu sme skončili v malom krásnom meste Seyðisfjörður, kde sme si hneď v bare vychutnali 9 eurové pivo (ale len jedno, inak by to zničilo náš rozpočet) - (smiech). Nasledujúci deň sme si požičali v Egillstadire auto a nasledujúce 3 dni sme strávili spoznávaním najznámejších častí na ceste do Reyjkjavíku. Videli sme zvyšok východných fjordov, druhý najväčší ľadovec v Európe - Vatnajökull , strávili čas pri ľadovcovej lagúne Jökulsárlón a videli najkrajšie vodopády Islandu - Skógafoss, Seljalandfoss, Gulfoss, Svartifoss a mnoho ďalších. 
Nedotknutá príroda Východných fjordov, mohutné ľadovce a úžasné scenérie po ceste do Reyjkjavíku nás nadchli natoľko, že sa na Island vrátime určite znova. - prezradil Martin. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, Hike the World

25.07.2019 23:32