search england language

Nechajte sa pozvať na čarokrásne Bali od párika zo Slovenska a vychutnajte si spolu s nimi trochu raja - VIDEO

Poďme spolu na pár minút, nahliadnuť do malého raja v Indonézii...

Nechajte sa pozvať na čarokrásne Bali od párika zo Slovenska a vychutnajte si spolu s nimi trochu raja - VIDEO

Poďme spolu na pár minút, nahliadnuť do malého raja v Indonézii...

Napriek tomu, že už tu máme takmer koniec leta, určite mi dáte za pravdu, že nikdy nie je neskoro na oddych a poriadnu (exotickú) dovolenku. Mám tu pre Vás #TIPnaTRIP. Dostal som sa opäť k zaujimavému videu Mišky a Luboša zo Slovenska, ktorí navštívili toľko ospevované a nádherné miesto (raj) na zemi. Reč je o Bali. Tento ostrov s rozlohou takmer 6 000 km² je súčasťou ostrovnatej Indonézie, ktorá patrí medzi najludnatejšie štáty na svete. Dnes už nie je také ťažké dostať sa na tento ostrov, pretože prostriedky a spôsoby ako sa tam dostať sú oveľa prístupnejšie, o čom svedčí aj turistická návštevnosť v tejto oblasti. Podarilo sa mi spojiť s Miškou, ktorá mi opísala ich dovolenkové dobrodružstvo. A ako to nakoniec dopadlo, sa dozviete v samotnom videu.

Po niekoľkých cestovateľských dovolenkách po Austrálii, sme sa tentokrát rozhodli pre oddychovú dovolenku na Bali. Bali, nám okamžite po príchode pripomenulo Thajsko - teplo, vlhko a chaos. Z taxíku pozeráme na všetky tie motorky, skútre, autá jazdiace všade okolo nás (áno, aj vrátane chodníku). A však nejakým zázrakom táto organizovano-chaotická premávka funguje. Náš vodič bol veľmi príjemný a zhovorčivý a tak sme si ho zajednali ako súkromného šoféra, ktorý nám bol k dispozícií pomaly celú dovolenku. Prvé dva dni sme strávili na pobreží. Uluwatu nám ukázalo krásne pláže, ktoré však nie sú vhodné pre menej skúsených plavcov. Veľké vlny a predovšetkým silné prúdy vedia spôsobiť nemalé nepríjemnosti, avšak pre surfistov ponúkajú ideálne podmienky. Po ceste do vnútrozemia sme sa zastavili na kávových plantážach, kde sme vyskúšali okrem iného aj cibetkovú kávu. Centrálne Bali, Ubud a jeho okolie, disponuje nádhernou prírodou. Ryžové polia a vodopády sú tu na každom rohu. Samozrejme, nevynechali sme ani Monkey Forest, kde musí byť človek veľmi opatrný, nakoľko opice sa snažia ukradnúť všetko, od fľašky s vodou až po slnečné okuliare. Pri troche šťastia sa vám pokúsia vziať trblietavé kamienky zo sandálov, začnú vám žrať sukňu, poprípade sa hojdať na vašich vlasoch. Bali taktiež ponúka desiatky, ak nie stovky chrámov, prevažne hinduistických. Plánovali sme taktiež nočný výstup na sopku Batur, avšak počasie nám neprialo, keďže každú jednu noc bolo zamračené, alebo dokonca aj spŕchlo.

Rozhodli sme sa neostať iba na hlavnom ostrove, ale zajednali sme si jednodňový výlet na ostrov Lembongan. Toto rozhodnutie sme v žiadnom prípade neoľutovali. Lembongan ponúka plavbu na malých loďkách (podobné benátskych gondolám) cez mangrovníkové lesy, krásne pláže a nemenej nádherné miesta na šnorchlovanie. Vedeli by sme si predstaviť ostať na tomto ostrove aj dlhšie, nakoľko je spojený mostom s ostrovom Nusa Ceninghan, avšak náš čas na Bali sa pomaly chýlil ku koncu.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. V prípade, že chcete tiež porozprávať svoje príbehy z ciest, tak sa nám ozvite a neváhajte podeľiť sa s nami o svoje zážitky.
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

Zdoroj: youtube.com, zdroj fotografii: @misicka_r

29.08.2017 21:05