search england language

Navštívili sme výstavu ľudských tiel Real Human Bodies

Skutočné a reálne ľudské telá, ako ste ich ešte nevideli.

Navštívili sme výstavu ľudských tiel Real Human Bodies

Skutočné a reálne ľudské telá, ako ste ich ešte nevideli.

Počuli ste už o výstave Real Human Bodies? Ak nie radi vám o nej niečo prezradíme. 

Výstava skutočných ľudských tiel, predstavuje umelecké zobrazenie niekoľkých reálnych a dokonale zachovaných ľudských tiel a viac ako 200 anatomických vzoriek, ktoré lákajú návštevníkov. Tento druh výstavy sa uskutočnil aj v Bratislave a o lísky bol naozaj veľký záujem. Samozrejme sa spustila aj vlna kritiky, pretože niekomu pripadala táto výstava nenormálna, odpudzujúca alebo morbídna. 
Nejedná sa o žiadne bábky ani repliky ľudských tiel, ale o skutočné ľudské telá. Ten kto sa zúčastnil takejto výstavy určite vie o čom hovorím. 

V minulosti mali takéto možnosti iba lekári, alebo výskumníci na univerzitách. Dnes môžu tieto telá vidieť a skúmať aj obyčajní ľuďia. Pri každom vystavenom kuse, nájdete zaujímavé informácie o jednotlivých častiach ľudského tela, ktoré sú perfektne označené a znázornené. 

Výstava je určená pre všetky vekové kategorie. Určite je tiež vhodná pre výučbu študentov z doktorantského odboru, ale tiež pre každého koho zaujíma stavba a celková štruktúra ľudského tela. Neodporúča sa pre slabšie povahy, pretože pohľad na jednotlivé ľudské telá, by mohol byť až príliš drastický. 

Pocity a emocie ktoré prevládali v danom momente sa naozaj ťažko opisujú. Bola to veľmi zaujímavá výstava, ktorú odporúčam každému kto sa nebojí a chce spoznať svoje telo. 

Dosť bolo rečí, pozrite si video ktoré sme pripravili z výstavy a zanechajte nám svoj názor.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com

29.07.2018 21:14