search england language

Naši susedia na Beskydoch otvárajú novú turistickú atrakciu v korunách stromov

V blízkosti naších hraníc v Česku otvárajú novú turistickú atrakciu, na ktorej nájdete aj presklenný chodník. 

Naši susedia na Beskydoch otvárajú novú turistickú atrakciu v korunách stromov

V blízkosti naších hraníc v Česku otvárajú novú turistickú atrakciu, na ktorej nájdete aj presklenný chodník. 

S lesnými atrakciami a vyhliadkami sa doslova roztrhlo vrece. U nás na Slovensku ale aj v zahraničí, sa otvorilo množstvo chodníkov, alebo vyhliadok ktoré lákajú turistov. Medzi asi tie najpopulárnejšie patrí chod­ník v ko­ru­nách stro­mov v Bach­le­do­vej do­line, kde sme mali u nás na stránke aj súťaž o lístky. Túto zaujímavú atrakciu navštívilo už množstvo turistov či už od nás alebo zo zahraničia, no mnoho ľuďom sa táto atrakcia nepáčila. Nepáčila sa z toho dôvodu, že to bol zásah do prírody, ktorá je už aj bez atrakcí podobného chrakteru dosť zničená. 

U našich susedov otvárajú nový chodník s názvom Stezka Va­laška, ktorú nájdete v lo­ka­lite zná­mej ako Pus­tevny na Rad­hošti v Mo­rav­sko-Sliez­skych Bes­ky­dách. Dlžka celej stezky je 394 m a výška v najvyššom bode dosahuje 15,2 m. Chodník obsahuje viacero zaujímavých lákadiel ako napríklad 135 m dlhý Himalájsky chodník , trampolíny, atrakciu s názvom hviezdna obloha, 22 metrov vysoká veža s ktorej je krásny výhľad na celé okolie. Jedna z najväčších lákadiel na chodníku je najvyššie položený skywalk bez ocelového zábradlia v Europe. Takže ak máte odvahu, tak okrem výhľadu na okolie uvidíte pohľad cez sklo pod vašimi nohami. 
Stezka Va­laška je nová atrakcia, ktorá obohatí okolie Beskyd a priláka množstvo turistov. Pri dob­rej vi­di­teľ­nosti budú môcť naši su­se­dia po­hodlne po­zo­ro­vať na­prí­klad aj vr­choly Strá­žov­ských vr­chov, Po­važ­ského Inovca, Bie­le Kar­páty alebo aj Veľ­kú Fatru.
Takže ak nemáte plány na víkend a chcete si spestriť toto zimné obdobie, vyrazte na novú atrakciu Stezka Valaška.

Viac informácii získate na stezkavalaska.cz

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, stezkavalaska.cz

24.01.2019 23:14