search england language

Nahliadnite do krásnej zimnej krajiny Bavorského lesa, alebo sa nechajte inšpirovať cestovateľskými zážitkami Patrika Paulinyiho

Krása prírody a živočíchov ktorí v nej žijú, sa dá obdivovať aj počas zimného obdobia.  

Nahliadnite do krásnej zimnej krajiny Bavorského lesa, alebo sa nechajte inšpirovať cestovateľskými zážitkami Patrika Paulinyiho

Krása prírody a živočíchov ktorí v nej žijú, sa dá obdivovať aj počas zimného obdobia.  

Cestovateľ a filmár Patrik Paulínyi sa rozhodol, že počas tejto zimy navštívi neďaleké Nemecko, kde sa nachádza Bavorský les. Práve tam sa nachádza krásna príroda, ktorá slúži ako domov pre rôzne chránené druhy živočíchov. Rozprestiera sa pozdĺž českých hraníc a pokračuje na českej strane ako Šumava. Geograficky sú Bavorský les a Šumava to isté horské pásmo. Najvyššia hora je Großer Arber s nadmorskou výškou 1 456 m. Najväčšia rieka pretekajúca cez Bavorský les je Regen, ktorá je vytvorená spojením Bieleho Regenu a Čierneho Regenu a opúšťa hory pri meste Regensburg. Časť Bavorského lesa je vyhlásená za Národný park Bavorský les v nemčine Nationalpark Bayerischer Wald s rozlohou 240 km². Viac ako 90 % plochy pokrýva zmiešaný les a nájdete tam tiež areál s divou zverou ako napríklad zubor, medveď, rys, vlk, bobor, vydra atď.

Vráťme sa späť k Patrikovmu videu, kde sa mu podarilo zachytiť úžasné zábery z tohoto krásneho Národného parku. Aj keď podmienky nemal moc ideálne a do areálu parku sa musel tak trochu vlámať, podarilo sa natočiť ozajstné úlovky divočiny Bavorského lesa. 

Bavorský les ma lákal už dlho. Spolu s vedľa ležiacim národným parkom Šumava je to najväčší Národný park v strednej Európe a náš cieľ boli zvieracie výbehy v Neuschoneau. V predpovedi husté sneženie na celý týžden, ideál preto aby naše fotky boli odeté do bielej perinky. - prezradil Patrik

Patrik sa snaží svojich fanúšikov každý týždeň zásobovať novým videom a preto pripravil skvelé video z roku 2018 plné cestovateľských zážitkov, ktoré má za sebou. Video slúži ako inšpirácia, kam vyradiť tento rok.

Kam cestovať v roku 2019? V roku 2018 sa mi podarilo precestovať niekoľko zaujimavých destinácií. Nadherná príroda na Islande a Faerských ostrovoch. Čarovná India, Čína, kvitnutie čerešní v Japonsku či môj dlhoročný sen nórske Lofoty. Tiež krajiny ako Irán, Jordánsko, Srí Lanka, Taliansko, Slovinsko, Slovensko, Česko, Maroko, Azorské ostrovy, V tomto videu uvidíte tie najkrajšie miesta z týchto destinácií.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Patrik Paulinyi

 

21.02.2019 19:51