search england language

Malé Karpaty ponorené do snehovej rozprávky

Nádherné video zachytávajúce atmosféru zasneženej prírody.

Malé Karpaty ponorené do snehovej rozprávky

Nádherné video zachytávajúce atmosféru zasneženej prírody.

Počas tejto zimy sme sa zatiaľ ešte nedočkali poriadnej snehovej nádielky, no ak vyrazíte vysoko do hôr, tak môžete objaviť naozaj krásnu zimnú krajinu. Milovníci zimných športov si určite prídu na svoje, no ak hľadáte miesto na turistiku s krásnou prírodou, máme tu jeden super tip. Kým na zvyšku Slovenska nespadla uplynulý týždeň ani jediná snehová vločka, tak Malé Karpaty sa ponorili do snehovej rozprávky. Aby ste sa mohli inšpirovať a lepšie si predstaviť túto atmosféru, tak Hike the World natočili ďalšie úžasné video.

,,Ako veľký milovníci prírody sa pozeráme na predpovede počasia takmer každý deň, aby sme si vedeli spraviť na víkend vhodný program. Tentokrát nás predpoveď veľmi potešila a plán na víkend bol jasný, jednoznačne Malé Karpaty. Pretože keď v tomto pohorí nasneží čerstvý sneh, tak sa doslova zmení na ľadové kráľovstvo."
,,A keďže tohto roku je zima veľmi slabá o to viac sme sa na dané podmienky tešili. Realita však ďaleko predčila naše očakávania."

,,Prvý deň sme sa vybrali autom na Pezinskú babu a odtiaľ podnikli túru na náš obľúbený vrchol Skalnatá. Tento deň síce nesnežilo, ale vlhosť a mráz za uplynulé dni spôsobila, že sa na všetkých stromoch vytvorila mohutná námraza. Ďalší deň sme podnikli túru na Jeleniu horu, Javorinku a Báborskú, kde už od samotného rána husto snežilo. Ešte počas jazdy autom sme si všimli za ohradou pobehujúce kone, a tak sme neváhali a vybrali kameru a natočili tieto majestátne zvieratá v krásnom zimnom prostredí."
 
,,Dúfajme, že takáto zima sa zo Slovenska v budúcnosti nadobro nevytratí." 
 
 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, Hike the World

25.01.2020 17:56