search england language

Leto 2017 sa nieslo v znamení ligových súťaží, ktoré zaznamenali skvelé výsledky DHZ

Veľkolepé finále už máme za sebou! Poznáme víťazov DHZ!

Leto 2017 sa nieslo v znamení ligových súťaží, ktoré zaznamenali skvelé výsledky DHZ

Veľkolepé finále už máme za sebou! Poznáme víťazov DHZ!

Pod pojom finále však nemáme na mysli iba jedno, pretože už takmer všetky ligy, ktoré sa behali v okolí žilinského kraja majú svojích víťazov. Tak poďme si to zhrnúť pekne postupne: 26.8.2017 vo veľkom štýle boli ukončené rovno 2 ligy a to v Hliníku nad Váhom. Cez deň si účastníci SSHL snažili zlepšiť svoje skóre a tak sa čo najlepšie umiestniť v konečnom ligovom poradí. No a ako to nakoniec dopadlo?

Ženy:
1.miesto- Ihrište
2.miesto-Bytčica
3.miesto-Hliník nad Váhom


Muži:
1.miesto-Ďurďové
2.miesto- Hliník nad Váhom
3.miesto- Rudinka

V ženskej kategórii môžeme tvrdiť, že sme víťazky poznali už niekoľko ligových kôl pred ukončením celej ligy, nakoľko žienky z Ihrišťa počas celej sezóny všetkým dokazovali že sú No.1. Prvé dva ženské tímy si svojimi sezónnymi výkonmi zabezpečili vstupenku na slovenský superpohár, ktorý sa bude konať 14.10 2017 v Kútoch. V mužskej kategórii túto vstupenku dostali prvé 4 tímy a tak teda k víťazom sa radi ešte aj Dolný Hričov, ktorý sa umiestnil na 4.mieste. Je veľkým paradoxom, že v oboch kategóriach sa na víťazné priečky postavili úplny nováčikovia ligy. Vo večerných hodinách sa opäť v Hliníku nad Váhom konalo ukončenie NHL-ZA kraja. Kuriozitou večernej súťaže je, že usporiadatelia majú pripravené trate zvlášť pre mužskú kategóriu a zvlášť pre ženskú. No a konečné poradie vyzerá takto:

Ženy:
1.miesto- Hliník nad Váhom
2.miesto- Kolárovice
3.miesto- Turzovka

Muži:
1.miesto- Dolný Hričov
2.miesto- Staškov B
3.miesto- Štiavnik

Tímy, ktoré sa umiestnili na pohárových priečkach si opäť zabezpečili aj postup na SSP 2017. Celodenná súťaž v Hliníku nad Váhom je veľmi známa za hranicami okresu ba aj kraja a zúčastňujú sa na nej tímy z rôznych častí Slovenska, dokonca domáci sa môžu pýšiť aj zahraničnou účasťou. Svojou skvelou organizáciou a sprievodnými akciami počas celého dňa táto súťaž každoročne priláka viac a viac ľudí a veľká poklona patrí organizátorom, ktorí musia podstúpiť niekoľko týždenný maratón príprav. O týždeň neskôr 1.9.2017 sa konalo ukončenie ŽP v Turčianských Tepliciach. Na prvý pohľad perfektná trať sa pri behu zmenila na celkom náročnú, svoje k tomu pridal aj protivietor a nakoniec to všetko dopadlo takto:

Ženy:
1.miesto- Bytčica
2.miesto-Blažovce
3.miesto-Dolný Hričov

Muži:
1.miesto-Trnové
2.miesto- Rudinka
3.miesto-Dolný HričovO deň na to bojovali na svojom poslednom kole všetky tímy zúčastnené THL( Turčianska hasičská liga). Finále sa už tradične konalo v Socovciach, kde však tímom fúkal veľmi silný protivietor, čo ovplyvnilo aj veľmi veľa útokov. V konečnom poradí sa súťažiacim podarilo umiestniť takto:


Ženy:
1.miesto- Krupina
2.miesto- Kláštor pod Znievom
3.miesto- Bartošová Lehôtka

Muži:
1.miesto- Záturčie
2.miesto- Kamenná Poruba
3.miesto- Bartošová Lehôtka

Vyššie vypísané tímy si opäť zabezpečili svojimi výkonmi aj miestenku na SSP2017. No a za nami je už aj finále výkonmi asi najlepšej ligy na Slovensku a to SMHL. Aj v tejto lige to bolo aspoň v ženskej kategórii napínavé až do poslednej chvíle. Ale my sa na chvíľku vrátime celkovo k súťaži. Finále sa už tradične konalo v Ďurďovom a to 9.9.2017, na túto súťaž sa túži dostať snáď asi každý tím behajúci v okolí. Nejde ani tak o tie výkony ako o tú atmosféru. Ktorá bola aj tento rok vynikajúca aj keď veľmi veľmi možno by sme mohli povedať že aj na rovnakej úrovni bolo finále v Hliníku nad Váhom. A ako to teda dopadlo v celkovom poradí SMHL?


Ženy:
1.miesto- Dežerice
2.miesto-Nosice
3.miesto- Ihrište

Muži:
1.miesto- Podhorie
2.miesto- Brumov B
3.miesto- Stupné


Víťazom všetkých spomenutých líg blahoželáme a želáme veľa šťastia pri reprezentácii na SSP 2017.

Viac fotografií nájdete >>> TU
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

Zdroj fotografií Adriána Ballayová, zdroj titulnej fotografie: AA design

15.09.2017 21:24