search england language

Kvitnutie kvetov zachytené v úžasnom videu počas jedného roka

Takmer 4 minútové video kvitnutia kvetov, ktoré sa vám určite bude páčiť. 

Kvitnutie kvetov zachytené v úžasnom videu počas jedného roka

Takmer 4 minútové video kvitnutia kvetov, ktoré sa vám určite bude páčiť. 

Na náš email nám "pristálo" naozaj úžasné video z kvitnutia kvetov, ktoré vás doslova pohltí. Je naozaj fascinujúce ako prebieha tento proces kvitnutia, aké dlhé obdobie musia kvety prekonávať aby z nich boli také krásne a farebné kúsky, ktoré všetci obdivujeme. Video vás upokojí a pohľadí na duši. Práca na videu zabrala množstvo hodín, no myslím si, že zámer autora splnil očakávania a vyčarí úsmev ľuďom v ťažkých časoch. 

"V tejto nezvyčajnej dobe by som chcel ľudom priniesť aspoň trochu relaxu, odreagovania a pozitívneho myslenia v podobe 4 minútového časozberného videa." - prezradil Majo Chudý (autor videa).

"Na vytvorenie videa bolo treba nasnímať viac ako 39 000 fotografií a zachytiť všetok materiál trvalo približne jeden rok. Video sa skladá z 27282 z nich. Najviac času si vyžiadalo kvitnutie fialovej orchidei a to viac ako 424 hodín. Najrýchlejším kvetom bol Hlaváčik jarný, ten to stihol za jeden a pol hodiny. No aj tak spotreboval 996 fotografií. Veľa postprodukčných prác viedlo k odstráneniu drobného hmyzu, ktorý liezol po kvetoch počas kvitnutia. Takmer štyri minúty videa zobrazujú neuveriteľných 1276 hodín reálneho času.
Video materiál stál na disku už dlho ale až počas dobrovoľnej karantény v posledných dňoch som mal dostatok času na poskladanie finálneho videa. Preto video vzniklo práve teraz." - prezradil Majo.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj titulnej fotografie: pixabay.com, vimeo.com, https://www.instagram.com/majo_chudy/

13.04.2020 17:57