search england language

Kvalitná značka oblečenia a topánok, ktorá aktívne pomáha prírode a celej spoločnosti

Značka s dlhoročnou historiou, kvalitnou výrobou a originálnym prevedením. 

Kvalitná značka oblečenia a topánok, ktorá aktívne pomáha prírode a celej spoločnosti

Značka s dlhoročnou historiou, kvalitnou výrobou a originálnym prevedením. 

Značku Timberland založil roku 1918 v južnom Bostone Nathan Swartz, ktorý bol v tej dobe krajčírskym učňom. No celé to vlastne začalo v roku 1952 s firmou Abington Shoe Company. Po krátkom čase sa k firme pripojili Swartzovi synovia Sidney a Herman a začali pracovať na inovatívnych metódach, ktoré zaručili nepremokavosť materiálov pri oblečení aj topánkach. O niekoľko rokov neskôr, premiestnili firmu do Newmarketu, New Hampshire. V roku 1973 predstavil Sidney jednu z prvých vodotesných kožených topánok svojho druhu. Obsahujúca prvotriednu celozrnnú nubuckú kožu, hrubé gumené podložky a bezprecedentné remeselné spracovanie, žltá obuv bola okamžitá klasika. Kvalitné kúsky od Timberland si obľúbili najmä športovci, cestovatelia a horolezci, ale dnes ich nosia ľudia po celom svete aj vo svojom voľnom čase a celebrity dokonca ako módnu záležitosť (medzi nositeľov Timberland patrí napríklad Kanye West, Tom Cruise alebo Rihanna), pretože každému outfitu dodajú punc ležérnosti a originality.

Zhruba 250 000 remeselníkov vyrába výrobky spoločnosti Timberland vo viac ako 300 závodoch v 30 krajinách po celom svete. Spoločnosť Timberland má dlhú históriu zabezpečenia toho, aby výrobky vyrábali dodávatelia so spravodlivými, bezpečnými a nediskriminačnými pracoviskami, ktoré nepoškodzujú pracovníkov, komunitu a životné prostredie. V roku 2011 spoločnosť Timberland získala spoločnosť VF Corporation. VF monitoruje dodržiavanie zmluvných podmienok zo strany všetkých závodov, ktoré vyrábajú značkové výrobky pre značky VF a dodávateľov najdôležitejších materiálov.

Táto firma preberá plnú zodpovednosť za svoje výrobky, snaží sa pomáhať prírode, ale aj celému spoločenstvu. Výroba je zabezpečená trvalo-eko-udržateľným spôsobom, čo znamená, že dbajú na celkovú výrobu a proces. Topánky sú skutočne vodeodolné, používajú právu kožu, pomocou recyklácie plastov vyrábajú podrážky, nepoužívajú farbivá či toxické látky a zapajajú sa do vysádzania stromov po celom svete. 
V minulosti boli topánky značky Timberland určené ako pracovná obuv. Neskôr sa vyformovali na takú úroveň, že dnes to je naozaj štýlová a ikonická obuv. Môžete ich nosiť do prírody a ťažkého terénu ale aj do mesta a na voľnočasové aktivity. Je to naozaj skvelá voľba pre vaše pohodlie a štýl. 

Aby toho nebolo málo, legendárne žlté topánky značky Timberland oslavujú už 45 rokov od svojho vzniku.

Do roku 2020 si táto značka stanovila ciele, ktoré by rada splňala na 100 percent. Na svojom webe uvádzajú tieto fakty:

Ciele vo výrobe topánok a oblečenia

 • 100% bavlny pre naše odevy musia pochádzať z organických, amerických alebo BCI certifikovaných zdrojov.
 • 100% topánok musí obsahovať aspoň jednu zložku s obsahom ROR (s obsahom najmenej 10% ROR v zložke)
 • 100% kože na topánky a oblečenie musí pochádzať z kožušiny udeľovanej LWG striebrom alebo zlatom.
 • 100% obuvi a odevov nesmie byť PVC
 • Použitie prchavých organických zlúčenín (VOC) v našich topánkach je obmedzené na 42 gramov / pár
 • 100% trvanlivého vodoodpudivého (DWR) povrchového náteru používaného v našich topánkach a odevoch musí byť bez PFC

Postoj k prírode

 • V rokoch 2001 až 2015 sme vysadili viac ako 8,7 milióna stromov. Do roku 2020 chceme vysadiť 10 miliónov stromov.
 • Do roku 2020 chceme znížiť našu spotrebu energie o 10% a 50% našej energie musí pochádzať z obnoviteľných zdrojov
 • Naším konečným cieľom je Zero Waste. Do roku 2020 sa usilujeme o percento recyklácie 95%.

Vytváranie priaznivých podmienok pre spoločenstvo

 • V roku 2015 sme vykonali našu miliónovú hodinu dobrovoľníckej práce v komunite. Do roku 2020 plánujeme ďalších 500 000 hodín dobrovoľníckej práce.
 • Posilňujte naše spoločenstvá a kultúru našej značky tak, že do dobrovoľníckej činnosti zapojili najmenej 80% našich zamestnancov po celom svete.
 • V rokoch 2010 - 2015 bolo v komunitách po celom svete zorganizovaných viac ako 5 000 dobrovoľníckych projektov.

Spoločnosť Timberland sa pustila tiež do projektu, v ktorom chce spojiť ľudí a hlavne deti žijúce v mestskom prostredí s prírodou. V roku 1960 žila jedna tretina svetového obyvateľstva v mestských oblastiach. V súčastnosti je to viac ako 50% a predpokladá sa, že sa tento podiel zvýši. Výsledkom je, že dospelí ľudia aj deti, sú čoraz menej v styku s prírodou v mestských oblastiach a práve to chcú zmeniť. Kvalita ovzdušia sa zlepšuje s väčším počtom zelených plôch v mestách. To je pozitívne pre zdravie obyvateľov mesta. Stromy zachytávajú oxid uhličitý, uvoľňujú kyslík a filtrujú toxické plyny a častice zo vzduchu. Zelené plochy majú pozitívny vplyv na fyzickú a duševnú pohodu obyvateľov miest a znižujú pocity depresie a osamelosti. 

Od roku 2001 Timberland vysadil viac ako 9 miliónov stromov po celom svete. Cieľom je dosiahnuť 10 miliónov do roku 2020. Existuje jeden konkrétny projekt, ktorý sa zameriava na ekologizáciu veľkých európskych miest: MyPlaygreen. Tento projekt vytvoril Timberland v spolupráci s nadáciou King Baudouin, belgickým inštitútom zameraným na zlepšenie sociálnej súdržnosti v Európe. MyPlaygreen vie, že zelená môže mať vplyv na ľudí žijúcich v mestských oblastiach. Cieľom tejto iniciatívy je povzbudiť deti a mladých ľudí, aby vyhľadávali a využívali zeleň v ich meste.
V roku 2016 sa ako prvé mesto zúčastnilo na projekte mesto Londýn, pretože je jedno z najhustejšie obývaných miest v Európe. V roku 2017 to bolo zase Taliansko a s peniazmi obnovili 31 000 štvorcových metrov zelene, z ktorých môže mať prospech približne 25 000 detí. Ďalej nasledujú mestá ako Berlín, Paríž či Barcelona

Tak čo poviete? Ak chcete naozaj kvalitnú obuv, alebo oblečenie, tak investícia do značky Timberland sa naozaj oplatí. Keďže sa blíži aj zima, treba myslieť nato, že vaše nohy treba udržať v suchu a teple. Môžem odporúčiť z vlastnej skúsenosti. Okrem toho, že si zakúpite kvalitnú obuv, podporíte tak aj projekty ktoré táto značka organizuje. Ak chcete získať viac informácii, určite si kliknite na ich web stránku timberland.com, alebo ich nájdete aj na sociálnych sieťach, kde nájdete všetky potrebné informácie. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: timberland.com, zdroj fotografii: pixabay.com

28.10.2018 19:02