search england language

Krása Bielych Karpát

Spoznávanie krás Bielych Karpát pohoria Vonkajších Západných Karpát na hraniciach medzi Slovenskom a Moravou.

Krása Bielych Karpát

Spoznávanie krás Bielych Karpát pohoria Vonkajších Západných Karpát na hraniciach medzi Slovenskom a Moravou.

Tentokrát sme sa vybrali navštíviť Biele Karpaty a to konkrétne Veľkú Javorinu, Jelenec a ďalší deň na to na Veľký Lopeník. Vyrazili sme z dedinky Poriadie v počte sedem kusov. Počasie nám prialo a bolo krásne slnečno s príjemnou teplotou. Išli sme po zelenej značke ktorá nás zaviedla k pamätníku a bunkrom z obdobia SNP (Slovenského národného povstania).

Odtiaľ sme pokračovali ďalej po zelenej a dostali sme sa k ďalšiemu pamatníku,konrétne k Dibrovovému pamätníku ktorý leží na hraniciach Slovenska s Českom.  Tu už bolo počasie inakšie keďže začal fúkať studený vietor. Pokračovali sme po červenej značke popri hraniciach až pod Javorinu. Odtiaľ to bol už iba kúsok priamo na Veľkú Javorinu kde nás čakal úžasný výhľad na okolie (hlavne na českú stranu)

Pokračovali sme k známej chate pod Javorinou  a po zelenej značke až k sedlu pod Jelencom. Keďže zelená značka nevedie priamo na Jelenec ale na Moravskú stranu, odpojili sme sa od nej a po neznačenej trase na Jelenec. Na Jelenci sa nachádza rozhľadňa z ktorej je krásny výhľad na okolie. Je to trocha adrenalínový zážitok vyliezť po rebríku až na vrchol rozhľadne ale výhľad rozhodne  stojí za to.   Odtiaľ pokračoval zostup až do dediny Lubina odkiaľ sme smerovali domov. Cesta dole bola veľmi zaujímavá a stihli sme aj západ slnka.

Ďalší deň už v menšom počte sme sa presunuli do Novej Bošáce odkiaľ sme po modrej značke pokračovali na Veľký Lopeník. Tam nás čakala rozhľadňa no vzhľadom na to že bolo zamračené a pršalo. Odtiaľ sa po zelenej značke presúvame cez Malý Lopeník, Lopenícke sedlo až ku Mikulčin vrch.Na vrchu sa zo zelenej značky presúvame na červenú značku po ktorej mierime na Kykulu a Machnáč (Najvyšší vrch obce Drietoma 771m.n.m.).Odtiaľ zostupujeme  cez Sokoli Kameň a vrch Ihriská.

Plus ako bonus sme si pripravili aj video. 

Ak vás Klobáskari zaujali a chceli by ste o nich zistiť viac navštívte ich blog Klobaskari-on-tour

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

02.02.2018 16:25