search england language

India je krajina, známa svojimi bohatými náboženskými tradíciami - DOKUMENT

Jedna z najľudnatejších krajín na svete odhaľuje svoje krásy.

India je krajina, známa svojimi bohatými náboženskými tradíciami - DOKUMENT

Jedna z najľudnatejších krajín na svete odhaľuje svoje krásy.

S počtom obyvateľov vyše jednej miliardy je druhou najľudnatejšou krajinou na svete a rozlohou jej prislúcha siedme miesto. Je domovom niekoľkých starovekých civilizácií a centrom dôležitých historických obchodných ciest. India je známa svojimi bohatými náboženskými tradíciami. Štyri z najrozšírenejších náboženstiev sveta – hinduizmus, budhizmus, džinizmus a sikhizmus. Vychutnajte si krátky dokument z tejto krásnej krajiny, ktorá ma pre cestovateľského milovníka naozaj čo ponúknuť. Dúfajme, že sa bude dať India už čoskoro navštíviť a vychutnať v plnej kráse.  

Nachádzame sa v západnom Bengálsku, v horskej oblasti Indie siahajúcej až k vrcholom Himalájí. Na strmom horskom hrebeni, v nadmorskej výške 2134 m.n.m, leží mestečko Darjeeling. Mesto vzniklo za anglickej kolonizácie, ako strategický bod ku kontrole priesmyku medzi susedným Nepálom a Tibetom. Mestu dominuje majestátny masív Káčaňdžungy (káčendžungy). Tento tretí najvyšší vrchol sveta a vôbec najvyšší v Indii, siaha až do výšky 8598 m.n.m. Jeho názov je možné z tibetčiny preložiť ako "snehová pevnosť s piatimi vrcholmi". 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj titulnej fotografie: pixabay.com, youtube.com Miloš Brunner

01.04.2020 21:35