search england language

Herbár alebo od alchemilky po žindavu

Prírodná medicína je to, čo človek v dnešnej dobe potrebuje!

Herbár alebo od alchemilky po žindavu

Prírodná medicína je to, čo človek v dnešnej dobe potrebuje!

V súčasnosti, v dobe, kedy sa snažíme nájsť alternatívy k liekom predávajúcim v lekárniach, prichádza na knižný trh práve kniha od Jaroslavy Bednářovej Herbár alebo od alchemilky po žindavu.

fortunalibri.sk

Nájdete v nej až 161 byliniek, ktoré sa v súčasnosti používajú v tradičnej prírodnej medicíne. Prirodzene, snažíme sa nájsť alternatívy k drahým liekom a pritom si neuvedomujeme, že naše staré matere kedysi používali bylinky, ktoré rástli v blízkosti ich domova, poprípade na neďalekej lúke. Autorka z obdivu ku kedysi veľmi preferovaným herbárom vytvorila aj túto famóznu zbierku, ktorá by nemala chýbať ani u vás. Nájdete v nej bylinky, ako už z názvu vyplýva, od alchemilky až po žindavu. Sú abecedne usporiadané, čiže nebudete mať vôbec žiaden problém nájsť si bylinku, ktorú práve potrebujete. Tento herbár kúpite v takmer každom internetovom kníhkupectve, ale i v kamenných predajniach a ak by náhodou nebola na sklade, môžete si ju objednať. Má 352 strán, pevnú väzbu a je písaná v slovenskom jazyku.

Pri každej bylinke je podrobný popis bylinky, jej latinský názov, kde sa vyskytuje, kedy a čo sa z bylinky zbiera a samozrejme najmä čo lieči. Ako aj samotná autorka uvádza, snaží sa prebudiť hlbší záujem o vlastné fyzické a psychické zdravie v súlade s prírodou.

Ak nemáte doma žiadnu knižku takéhoto typu, odporúčame vám čím skôr si ju kúpiť. Kúpite ju v prijateľnej cene a čo je najdôležitejšie, poslúži aj ďalším generáciám. Dokonca tam nájdete aj rôzne zaujímavé recepty a aj úryvky zo starších pôvodných herbárov. Snažte sa žiť v súlade s prírodou a naučte sa používať to, čo vám samotná príroda ponúka. Chémia nie je jediná, čo vás dokáže vyliečiť. Sú to práve bylinky, ktoré ju pomaly, ale isto nahrádzajú.

Ak ste doteraz nepoznali bylinky, po preštudovaní tejto knihy ich poznať určite budete a čo viete, možno už túto jar si pripravíte tinktúru alebo chutný čaj z čerstvých lúčnych byliniek. Herbár od Jaroslavy Bednářovej bude stáť za túto kúpu.

artforum.sk

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

10.01.2018 21:08