search england language

Green and blue life dobrudružstvo na Sumatre

Dobrodružna cesta do pralesa, ktorá zmenila život.

Green and blue life dobrudružstvo na Sumatre

Dobrodružna cesta do pralesa, ktorá zmenila život.

Tento úžasný cestovateľsko – dobrodružný rozhovor by som začala tým, že pokiaľ si myslíte, že na dobrodružstvá, cestovateľské sny a plnohodnotný život nemáte už vo svojom pracovnom systéme čas, tak nezúfajte pretože svoj osud, šťastie a život máte stále čas zmeniť. Chcete vedieť ako? To všetko sa dozviete v tomto článku a nižšie aj priamo v rozhovore s úžasnou cestovateľskou dušou, no hlavne ženou, ktorá sa rozhodla vziať svoj život pevne do rúk a užiť si ho naplno!

 

A týmto sa dostávame do krásnej zátoky pokoja v Trenčíne, kde nám do tvare svietia ešte posledné letné lúče a my sa ideme svojimi zmyslami ponoriť do Indonézie, na Sumatru!

 

Našou cestovatelkou je Ľubica Peťovská, sympatická žena a dokonca už aj babka, plna optimizmu a energie, ktorú by jej vedeli závidieť aj omnoho mladšie ženy. Ľubka dlhšie roky pracovala v školskom systéme, no hneď ako sa jej naskytla obrovská šanca vycestovať, neváhala a zažila možno to najkrajšie dobrodružstvo v jej živote. Z rozhovoru Vám prezradím len menšiu časť a to napríklad priame stretnutie len pár metrov nad hlavou s orangutanom, denne menu pozostávajúce z listov paprade, exotické zvieratá no hlavne zážitky, ktoré zažijete iba v pralese.

 

Takéto zážitky môžete zažiť aj vy a to vďaka organizácii na ktorú som sa pýtala Ľubky –“Na Sumatru som sa dostala cez českú organizáciu pralesdetem.cz, ktorej cieľom je chrániť dažďový prales na Sumatre, kde má tento svoj dobrovoľnícky program Green life a Blue life. Organizácia tam odkupuje pozemky, aby sa z nich nestali plantáže palmy olejnej. Pozemky sa snaží odkupovať tak, aby sa spojili s hranicami národného parku Gunung Leuser a mohli lepšie kontrolovať pytliacke aktivity. To má na starosti protipytliacka hliadka s názvom Tigrie komando, ktoré okrem iného monitoruje ohrozené druhy zvierat a likviduje pytliacke pasce.”

Ľubka mi porozprávala veľmi silne zažitky medzi, ktoré Vám do článku vyberám tento :

“K veľmi silným zážitkom patrilo aj stretnutie s divo žijúcim samcom orangutana v pralese, ktorý bol cca 3 metre nadomnou, pozeral na mňa a v kľude si pochutnával na ovocí.”

 

Nebudem Vás už dlhšie v článku napínať – tu je celý rozhovor s Ľubicou o jej nezabudnuteľnom dobrodružstve!

 

 

 Tak nekecaj a cestuj, aby další článok bol napríklad o tvojich zážitkoch!

 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

Autor videa: Marek Beňovič
Moderátorka a autorka článku – Liliana Nemečková
Zdroj fotografií: Ľubica Peťovská
Zdroj nezabudnuteľných zážitkov: Sumatra a organizácia Blue & Green Life

28.10.2019 00:11