search england language

Esencia Slovenska v jeho najkrajších podobách

Filmové dielo Pavla Barabáša "Essence of Slovakia" je netradičný audiovizuálny zážitok, ktorý predstavuje Slovensko inak.

Esencia Slovenska v jeho najkrajších podobách

Filmové dielo Pavla Barabáša "Essence of Slovakia" je netradičný audiovizuálny zážitok, ktorý predstavuje Slovensko inak.

Aj keď tento film vyšiel už v roku 2016, treba si ho pripomenúť aby sme nezabudli, čo všetko sa nachádza na našom krásnom Slovensku. V rámci mestských záberov a časozberov sa vo filme objavia napríklad mestá ako Bardejov, Prešov, Banská Štiavnica, Banská Bystrica. Pamiatky ľudovej architektúry a ľudové zvyklosti boli nasnímané v Zuberci, Vlkolínci, Pribyline, Ľubochni a drevené kostolíky z rôznych kútov Slovenska ako Zverovka, Hronsek, Bodružal, Ladomírová, Krajné. Nezabudlo sa ani na prírodu a malebné zákutia Vihorlatu, Pieninský národný park, Slovenský raj, štíty Nízkych i Vysokých Tatier. Vo filme sa objavia aj hrady ako napríklad Bratislavský, Spišský, Lietavský, Ľubochniansky, hrad Devín, ale i Červený Kameň a Bojnický zámok. Samozrejme uvidíte aj prírodné a kultúrne pamiatky zaradené do zoznamu UNESCO, čarovné dedinky, oslavy, ľudí v dradičných krojoch a mnoho iného. Vychujnajte si krátku ukážku z filmu a nechajte sa unášať čarom Slovenska s precítenou hudbou, od skladateľa Slavomíra Solovica.

The Essence of Slovakia

Ak chcete vidieť viac videí, klikajte na kanál Pavol Barabas a v prípade, že chcete kúpiť DVD filmu SLOVAKIA - "The Essence of Slovakia", klikajte TU.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

 

Zdroj: vimeo.com, k2studio.sk

15.11.2017 12:31