search england language

Dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste odišli zo zamestnania a skúsili podnikať

Málokto z nás si môže povedať, že práca je zároveň aj našim hobby. Väčšinou vstávame do práce s nechuťou a myšlienkami sme stále ešte niekde v teple pod perinou.

Dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste odišli zo zamestnania a skúsili podnikať

Málokto z nás si môže povedať, že práca je zároveň aj našim hobby. Väčšinou vstávame do práce s nechuťou a myšlienkami sme stále ešte niekde v teple pod perinou.

Ak vám vadí chodiť do zamestnania, ktoré vás nenapĺňa a už nechcete skúšať hľadať prácu v ďalších firmách, čo tak skúsiť niečo úplne iné? Možno by ste si mohli založiť živnosť alebo si môžete založiť vlastnú s.r.o. spoločnosť.


Kolektív, s ktorým budete pracovať, si vytvoríte sám

V každom zamestnaní sa nájde jeden neprispôsobivý človek, ktorý vám bude robiť problémy. Ak si ale založíte niečo vlastné, budete to práve vy, čo bude vyberať kolektív – zamestnancov do firmy. Šikanu na pracovisku nájdeme v skoro každej druhej firme a ak ste sa mali možnosť s ňou stretnúť aj vy, určite dobre viete, ako ťažko sa v takejto firme pracuje.


Ak si založíte vlastnú firmu, vy si vyberiete zamestnancov a nikomu sa nebudete musieť podriaďovať. A ak sa náhodou stane, že sa vám niektorý zamestnanec vzoprie, resp. nebude rešpektovať vaše nariadenia a nebude sa venovať práci, nikomu sa nemusíte zdôverovať a s nikým sa nemusíte radiť, či neprispôsobivého zamestnanca vyhodiť, alebo nie.


Budete robiť to, čo vás baví

Keď sa pustíte do niečoho vlastného, nebudete to robiť s nechuťou. Budete si uvedomovať, že za všetko zlé, ale aj dobré budete niesť zodpovednosť vy ako konateľ spoločnosti. Budete však robiť to, čo vás baví. Vôbec nebude záležať na tom, že sa budete venovať napríklad predaju spoľahlivých a hlavne kvalitných tonerov OKI. Práve naopak, podnikanie s IT technikou a príslušenstvom je predurčené na úspech. Dôležité bude, že budete robiť to, čo vás napĺňa a to je na tom najdôležitejšie.


Ak ste v zamestnaní nespokojní, toto vás presvedčí, aby ste začali podnikať:

1. Zlý kolektív v práci.
2. Nepríjemný šéf.
3. Vyhorenie.
4. Potreba zmeny.
5. Väčší zisk.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com

20.04.2018 23:16