search england language

Dobrodružna expedícia a splnenie veľkého sna na Islande

Chladná krajina, ktorá skrýva množstvo krásnej prírody a zaujímavých miest. 

Dobrodružna expedícia a splnenie veľkého sna na Islande

Chladná krajina, ktorá skrýva množstvo krásnej prírody a zaujímavých miest. 

Nedávno sme vám priniesli článok o predvianočnej ceste do Nórska a písali sme, kde všade sa dá vidieť polárna žiara. Tentokrát sa vyberieme na Island o ktorom sme si na našej stránke písali už veľa článkov a aj práve tam môžete vidieť krásnu polárnu žiaru. Tento článok nebude o nás, ale o Lily a jej partii priateľov, ktorí sa rozhodli vyraziť za dobrodružstvom.

V decembri sme vyhlásili súťaž a jednou z podmienok bolo napísať svoj najlepší zážitok roku 2018. Ak ste sa zapojili a splnili podmienky súťaže, zaradili sme vás do žrebovania. Šťastie sa mohlo usmiať iba na jedného z vás a usmialo sa práve na Lily, ktorá nám poslala niekoľko fotiek s opisom svojho zážitku na Islande. Tento príbeh sme sa rozhodli uverejniť, pretože nás naozaj zaujal a možno inšpiruje aj niekoho, kto sa chystá alebo zatiaľ iba premýšľa nad návštevou Islandu. 

Naša expedícia Island 2018 začala už v apríli, keď sme našli lacné letenky od septembra do októbra. Neskôr sme si však všimli, že naša lowcost expedícia v stanoch bude trvať až 18 dní, no o to som sa ja viac tešila pretože som vedela, že zažijeme ten pravý Island a uvidíme z neho všetko. Cele leto som mala 2 práce, aby som si zarobila na toto dobrodružstvo čo najviac no keďže sme išli lowcost, vyšlo nás to na 18 dní len 800€ - prešli sme 5000 km, prebrodili sme 6 riek s islandskym Dacia Duster (toto auto prežije všetko, vrelo odporúčam, ale aj s úžasným šoférom, ktorý, aj keď sme zapadli v rieke dlhej asi ako váh, sa nevzdal a úspešne sme ju prebrodili). Asi po týždni a prejdení 3 campingov, kde sme bývali zadarmo, keďže od 22-tej do 7-mej rána v campe nebola žiadna kontrola, nám spadol stan a tak sme dvaja spavali v stane a dvaja v aute, ale vďaka môjmu super Pinguin spacaku som sa cítila ako v perinke hocikde. S požičaným autom sme vyšli aj na sopku Hekla, kde sme sa hneď na začiatku stratili, ale keďže sme mali pri sebe chlapov s pizzou v ruke tak s pizzou v ruke sme dali 6 hodinovú túru za 3 hodiny a to len s kompasom keďže GPS sa nám na vrchu Hekly vybila. Po ceste hore sme stretli ako inak Slovákov s Daciou, asi rovnakých bláznov ako sme my.

Za 18 dní sme v šťastí prežili, videli sme 4 krát polárnu žiaru, ani raz sme sa nepohadali, stretli sme veľa dobrosrdecnych ľudí ako napríklad Čechov, ktorí pre nás zavreli reštauráciu a dali nám zadarmo kávu a miestne lékoricové nanuky.
Keby sa mám tam opäť vrátiť tak už som zbalena na letisku, ale viem, že už by som sa na Slovensko možno ani nevrátila. Žili tam spôsobom, že aj keď je to tam sem tam kruté a drsné, nezabúdajú na srdce. Na Islande som sa naučila ako spomaliť a ešte viac si užívať život, ktorý je najkrajší keď sa vzdáte svojho komfortu pre úkor svojho šťastia. Lebo cestovať znamená žiť a ja dúfam, že tento rok sa podarí Expedícia Škandinávia a ak áno, tak snáď vám opäť ukážeme, že cestovať lowcost je 1000000x lepšie a pritom nešetrite na zážitkoch, ale naopak, ešte vám ich pribudne.

Ďakujeme, že ste sa s nami podelili o tento super zážitok a tešíme sa opäť na ďalšie nové dobrodružstvo.
Samozrejme, že tiež ďakujeme každému kto sa zapojil do našej súťaže so svojím príbehom. Vidíme sa pri ďalšej súťaži. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: archív Lily Nemečková, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

13.01.2019 22:19