search england language

Dievčatá z Česka nakazené COVID-19 opisujú svoju skúsenosť v domácej karanténe

Sú informácie z televízie a médií o corona víruse skutočne pravdivé? 

Dievčatá z Česka nakazené COVID-19 opisujú svoju skúsenosť v domácej karanténe

Sú informácie z televízie a médií o corona víruse skutočne pravdivé? 

Informácii o aktuálnej situácii ohľadom corona vírusu asi netreba príliž predstavovať. Na internete sa dozvedáme z každej strany množstvo noviniek a správ, ktoré sa nepočúvajú a nečítajú naozaj ľahko. Svet postihla nečekaná katastrofa s ktorou musíme bojovať. Teórii ako to vlastne vzniklo je naozaj mnoho, no dôležite je sa tomu postaviť zodpovedne a prijať opatrenia. Myslím si, že naša krajina sa k tomu postavila celkom dobre a už je na každom z nás, či budeme pravidla ktoré vydala vláda dodržiavať. Okrem nariadenej karantény, musíme dodržiavať mnozstvo opatrení, ktoré nás pred vírusom chránia. Je tu však jeden háčik. Na povrch sa dostáva množstvo informácii o tom, že nie všetky inštrukcie a nariadenia sú v skutočnosti dodržiavané. Napríkla vstup cez hranice našej krajiny alebo lekárska starostlivosť o infikovaných pacientov. Viem, že táto situácia nie je ľahká a všetci robia čo môžu, no stále sa nájdu ľudia s nezodpovedným prístupom a ľahostajnosťou.

Zaujalo ma video dvoch českých dievčat, ktoré sú nakazené vírusom COVID-19 a pre verejnosť nahrali video z domácej karantény, ktoré sa blíži k miliónu pozretí. Skúsenosť ktorú mali dievčatá počas svojho ochorenia, vás naozaj šokuje a možno aj utvrdí v tom, že si treba naozaj dávať na seba a svoje okolie pozor.

"Bohužel jsme měli tu čest poznat koronavir blíž, než je nám milé. Jelikož jsme zjistili, jak je boj s touto nemocí náročný, velice nás mrzí, že někteří to stále neberou vážně, dělají si z toho srandu a ohrožují druhé tím, že chodí bez roušky. Toto video nás stálo hodně sil a doufám, že se dostane k co nejvíce lidem, jež to stále nepochopili. Chceme tímto poukázat na zákeřnost tohoto viru, a z trochu jiné perspektivy i upozornit na to, že to opravdu žádná sranda není. Buďte k sobě ohleduplní a hlavně neudělejte stejnou chybu jako my, že jsme slepě věřili doktorce, že to nic není a ohrozili tak jinou doktorku se setřičkou v nemocnici. Musíme si zdravotníky hýčkat, bez nich by jsme byli v háji. Mockrát děkuji, že jste si našli čas na přečtení těchto řádků a případné zkouknutí videa a přeji Vám, aby jste se s tímto svinstvem nesetkali ani vy, ani Vaši blízcí." - prezradila Petra. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Petra Vychytilova, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com 

18.03.2020 17:09