search england language

Česká cestovateľka natočila dokument o živote detí v Bangladéši

Jeden z najchudobnejších štátov sveta, má nový dokument od českej cestovateľky.  

Česká cestovateľka natočila dokument o živote detí v Bangladéši

Jeden z najchudobnejších štátov sveta, má nový dokument od českej cestovateľky.  

Bangladéš, je štát v južnej Ázii a patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta. Tento stav zapríčiňujú časté povodne, zemetrasenia a iné prírodné katastrofy, ktoré veľmi nepriaznivo pôsobia na poľnohospodárstvo. V tejto oblasti sa pestuje napríklad ryža, bavlna, rôzne druhy korenín, alebo sa tu ľuďia tiež živia rybolovom. Z priemyselného odvetvia je tam rozvinutá textilná výroba, ktorá však nesplňa dostačujúce podmienky pre ľudské životné potreby. 

Česká cestovateľka Weef's world sa rozhodla urobiť veľkú vec a tou bolo natočenie dokumentárneho filmu skutočného života detí v tejto chudobnej oblasti. V spolupráci s neziskovou organizáciou Adra, navštívila Bangladeš aby zachytila skutočné momenty do filmu #BanglaKids. Na vlastné oči videla život v slame, ale tiež prišla do kontaktu s miestnymi ľuďmi a rozprávala sa s deťmi, ktoré dochádzajú do vzdelávacieho centra Čalantika
Ako to celé dopadlo, si môžete pozrieť v samotnom dokumente. 

Přátelé, je to tady, můj první krátký film věnovaný dětem z Bangladéše. Pojí se s dárcovskou výzvou, skrze kterou bylo DÍKY VÁM vybráno na vzdělávací centrum Čalantika 113 850 Kč. Děkujeme!

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

 

Zdroj: facebook.com/weefsworld/, youtube.com Weef's World

28.07.2019 17:39